3 triky, jak oživit starou kosmetiku

Vyschlá řasenka, rozsypaný pudr nebo příliš hustý lak na nehty – to všechno se ještě dá zachránit!

Ať už proto, že se vám nechce utrácet nebo proto, že je vám líto vyhodit skoro novou kosmetiku anebo prostě jen ze zvědavosti. Přesně proto vám ukážeme pár tipů, které prodlouží životnost vašich oblíbených malovátek.

Vyschlá řasenka

Budete se možná divit, ale vyschlou řasenku může zachránit mnoho věcí! Například horká voda. Vložte dobře uzavřenou řasenku do hrníčku s horkou vodou, po pár minutách se zaschlá hmota rozpustí a můžete mít zase řasy jako panenka. Vaši řasenku zachrání také hydratační krém, jakýkoli, i ten nejobyčejnější, který používáte. Štěteček obalte krémem a vložte do tuby řasenky. Tento postup opakujte podle potřeby několikrát. Další, tentokrát známý trik, jsou kapky do očí. Nakapejte pár kapek do řasenky, štětečkem promíchejte a řasenka je jako nová! Pokud už ale řasenka není vůbec použitelná, ponechejte si alespoň kartáček, který dobře vyčistěte. Můžete si s ním rozčesávat slepené řasy.

Tak funguj, řasenko!

Rozsypaný pudr/oční stíny/tvářenka

Určitě to dobře znáte. Nejlépe úplně nový pudr vám spadne na zem a rozdrtí se na nepoužitelné kousíčky. Tuto sypkou kosmetiku (pudr, tvářenka, stíny,…) můžete zachránit ozkoušeným tipem! Koncem čajové lžičky rozdrťte všechny kousky pudru na jemný prášek. Přidejte do něj asi lžičku lihu (např. vodky) a důkladně promíchejte. Neděste se, udělá se z toho zvláštní hrudka. Vezměte si kovovou minci, vložte ji třeba do potravinářské folie a mincí, jako když děláte razítka, hmotu udusejte a zarovnejte. Opravený pudr nechte do druhého dne otevřený, aby se alkohol odpařil, a můžete vesele pokračovat s líčením.

Hustý lak na nehty

Váš nejoblíbenější lak na nehty se táhne jako rozpuštěný sýr? Nakapejte do něj trošku odlakovače, promíchejte a můžete ho znovu použít. Lak sice nevydrží moc dlouho „oživený“, ale na pár nalakování to vystačí.

Foto: deviantart.com/TheOneAndOnlyZouza, flickr.com

Podobné články