4 nejlepší filmy s Jeanem Paulem Belmondem

9. dubna 1933 se na pařížském předměstí narodil jeden z nejslavnějších francouzských herců všech dob. Pojďme se podívat na čtyři jeho nejlepší filmy.

Statek (1961)

V dramatu, odehrávajícím se na konci 19. století, se kromě Jeana Paula objevila i světoznámá Claudia Cardinale a obě hvězdy tu předvádějí mistrovské výkony. Claudia jako drsná prostitutka a Belmondo jako obyčejný venkovan, který se do ní zamiluje, jsou neuvěřitelně uvěřitelní a vidět je, jak spolu notují, stojí za to. Pokud chcete silný filmový zážitek, tady jste na správném místě!

S Claudií Cardinale ve Statku.

Nenapravitelný (1975)

Tento film by se dal popsat asi takhle: “Francouzská bláznivá komedie přesně tak, jak ji znáte a jakou ji chcete.” Pro hlavního hrdinu, Viktora, sedí jméno Nenapravitelný skvěle. Okamžik poté, co ho propustí, začne rozjíždět další podvody a lotroviny. Znáte to. Občas prodá něco, co není jeho, občas někomu svede manželku. Neuvěřitelný příliv hlášek a scének, které zaručeně rozesmějí.

Zvíře (1977)

Komediální talent Belmonda rozhodně nelze přehlédnout, a proto není divu, že i další film v našem výběru sází právě na něj. Jeanu Paulovi byla tentokrát jedna role málo a tak si vystřihl hned dvojroli. Jednou jako kaskadér a podruhé jako zženštilý italský herec. I když může téma záměn působit ohraně, zde to prostě funguje do posledního detailu. Můžete hledat jak chcete, ale tady chybu prostě nenajdete. Nejlepší film s Jeanem Paulem Belmondem vůbec.

On je prostě Zvíře!

Profesionál (1981)

Belmondo není jen komik, ale je také akční hrdina. To dokazuje i film Profesionál. Tajný agent musí odstranit diktátora. Je snad něco akčnějšího? Jenže tajné služby jsou dost nevypočitatelné, a tak se brzy všechno změní. Náš hrdina ale určitě není jedním z těch, kteří si nechají všechno líbit. Vemte Belmonda, skvělý scénář, napětí a akci a ihned podávejte. Do toho!

Foto: Les Films Ariane, Cerito Films

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...