5 důvodů, proč si nebarvit vlasy

Barvit, nebo nebarvit? To je otázka, která většinu žen trápí už od puberty...

Každá z nás určitě řešila dilema, jestli si vlasy barvit, nebo ne, a když ano, tak na jakou barvu. Já jsem si vlasy nabarvila několikrát, ale nikdy jsem nebyla spokojená na sto procent. Zastávám tedy názor, že barvení vlasům rozhodně neprospívá a přináším vám 5 důvodů, proč si vlasy rozhodně nebarvit!

Cenová náročnost

První a velmi důležitý argument, proč si vlasy nebarvit, je cenová náročnost této procedury. Pokud si na vlasy nanášíte barvu, která je hodně odlišná od vaší přirozené, je třeba tento proces opakovat zhruba jednou za měsíc. Ať už si vlasy necháváte barvit u kadeřnice, nebo barvení provádíte doma, za tento zákrok vyhodíte velké množství peněz, protože sehnat kvalitní barvu nebo kadeřnici je těžké a nákladné.

Dilema s výběrem barvy

Na pultech obchodů se to barvami jen hemží. K dispozici máte obrovské množství odstínů, ale nikdo už vám neřekne, jestli bude barva na vašich vlasech vypadat jako na obrázku. Ještě ke všemu jsou si mnohé odstíny na obrázcích velmi podobné, ale ve skutečnosti často vypadají úplně odlišně. Navíc nemusí na vlasech ani správně chytnout (moje vlastní zkušenost), místo platinové blond můžete skončit jako zrzky a nakonec vám stejně nezbyde nic jiného než vlasy znovu přebarvit.

Zničené vlasy, roztřepené konečky

Zničeným vlasům pomůže jedině ostříhání.

Další nepříjemnou záležitostí spojenou s barvením je velká agresivita tohoto zákroku. Po opakovaném barvení jsou vlasy poničené a oslabené, konečky se začnou třepit a lámat. Je nesmírně těžké vrátit barveným vlasům původní sílu a vitalitu, i přesto, že se na trhu vyskytuje velké množství přípravků, které zlepšení slibují.

Nepřirozená a příliš lesklá barva

Úskalí každého barvení rozhodně činí výběr barvy. Ne všechny totiž vypadají na vlasech přirozeně a po špatném výběru barvy následuje obrovské zklamání. Po barvení vlasy začnou leskem přímo zářit, barva je často velmi křiklavá a každý hned pozná, že to, čím se na hlavě pyšníte, určitě není vaše přirozená barva vlasů.

Ohyzdné odrosty

Nejkrásnější vlasy jsou nebarvené vlasy.

Za několik dnů až týdnů po barvení (podle toho, jak rychle vám rostou vlasy) vaši hlavu začnou zkrášlovat odrosty, které rozhodně nevypadají lákavě. Nejhorší je, když máte přirozenou barvu tmavě hnědou a obarvíte se třeba na blond, odrosty pak vypadají opravdu příšerně. Kvůli odrostům pak s barvením ani nemůžete přestat, máte totiž jen dvě volby  buď si vlasy znovu nabarvit a nevypadat tak hrozně, nebo s barvením skoncovat a nechat si na hlavě tu paseku, kterou vám odrosty způsobily. Domnívám se, že už jen z tohoto důvodu je lepší s barvením ani nezačínat!

 

A co vy? Barvíte si vlasy? Jaké jsou vaše zkušenosti s barvením vlasů? Sdělte nám své názory, tipy a triky na Facebooku!

 

Foto: devianart.com (basistka, putninsh), pixabay.com (mrkkn)

Podobné články