5 oddechových filmů, u kterých si odpočnete od zkoušek

Vánoce jsou pryč a zkouškové období je v plném proudu. Vzhlédněte na chvíli od učení a odpočněte si u pohodových filmů.

Nezvaný host

Velice sympatický snímek, který je nenápadný a mile vás překvapí. Je klidný, střízlivý a pohladí vás na duši. Film, vysílaný i Českou televizí, vypráví o stárnoucím profesorovi, který žije v jednom velkém stereotypu. Jednoho dne však poznává živelného mladíka, který mu změní život. Díky mladému muži, který tráví čas hraním na africké bubny, poznává dosud netušené možnosti, které život nabízí. Díky dobrým hereckým výkonům, příjemné atmosféře a podmanivému zvuku afrických bubnů na tento snímek nezapomenete.

Kuky se vrací

Tento dobrodružný pohádkový příběh vypráví o Kukym, malé plyšové hračce, která se souhrou okolností ocitá sama v lese a musí čelit spoustě příhod s tamními obyvateli. V tomto snímku nechybí příjemný humor, kouzelný příběh i krásné prostředí, tedy vše, co zaručuje výbornou, pohodovou podívanou. I tento film jsme mohli vidět díky České televizi.

Scéna z filmu Kuky se vrací.

Má mě rád, nemá mě rád

Neuvěřitelně pozitivní film, po jehož zhlédnutí se budete usmívat ještě dlouho. Příběh vypráví o dvou malých dětech, Bryce a Juli. Sledujeme je od základní až po střední školu. Jsme svědky toho, jak se jejich vyvíjel jejich vztah, jak se postupně poznávali, jaké byly jejich radosti, strasti i první lásky. Tato romantická komedie patří mezi nejlepší filmy tohoto žánru, a to především díky obrovské něze a lásce, která z filmu přímo tryská.

Blbec k večeři

Tento francouzský film vás opravdu pobaví. Sledujeme příběh několika přátel, kteří se baví velmi zvláštním způsobem. Zvou si na večeři dost výstřední lidi a následně se baví jejich hloupostí. Jednoho dne se k nim takto dostane úředník Francois Pignon a tím začíná kolotoč neočekávaných událostí. Celý snímek se odehrává v jedné místnosti a sledujeme jen několik postav, což přispívá k působivé atmosféře.

Z filmu Blbec k večeři.

Amélie z Montmartru

Velice optimistický snímek, který je od začátku do konce prozářený pestrými barvami a úsměvem. Hlavní hrdinkou je mladá dívka Amélie, která pracuje v bistru na Montmartru, a jednoho dne se rozhodne, že může zlepšovat a napravovat cizí životy. A aby toho nebylo málo, Amélie se zamiluje. Jak to vše dopadne se ale už musíte podívat sami. Věřte, nebudete litovat.

 

Foto: ceskatelevize.cz

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...