6 běžně užívaných léků, které vás mohou dost hororovým způsobem zabít

Omlouváme se, tento článek vás tak trochu poškodí.

Díky moderní vědě dnes lidé neumírají na zánět slepého střeva či na prostou angínu. Obecně i většinu jiných nemocí, které decimovaly naše předky, dnes řeší lékaři od stolu, zatímco luští jednou rukou sudoku. Ale i některé skvělé nové léky a léčebné postupy mají tak strašné vedlejší účinky, že i vy byste se občas radši modlili za jednu nebo dvě morové rány, abyste se jim vyhnuli. Proto jsme vám vybrali ty nejbizarnější z nich.

P.S. Odkazy z tohoto článku vážně neotvírejte, pokud plánujete jíst nebo sedíte na veřejnosti. Ledaže byste měli radost z toho, že zaskočíte své okolí, když na vašem monitoru zahlédnou erektovaný penis nebo nějaké to uhnilé maso.

Ibuprofen vás může popálit

A vy jste si mysleli, že budeme mluvit o nějakých exotických pilulkách? Vy bláhoví. Ano – obyčejny ibuprofen. Když si lupnete pár ibuprofenů, tak je tady statisticky malá, ale i tak znepokojivá šance, že získáte Stevens-Johnsononův syndrom. Postižení pocítí pálení v očích, na kůži, štípání v krku a trošku nepříjemně zfialoví. Abyste si tu dokázali představit, tak jsme pro vás našli nejméně traumatizující obrázek na ukázku.

Následně se vám vytvoří bolestivé léze, puchýře a celkově se vám kůže začne sloupávat po tak velikých vrstvách, že následky připomínají popáleníny třetího stupně. Aby toho nebylo dost, tak poté dostane ještě horečku a průjem. Úmrtnost je sice u této nemoci nízká, ale i tak si někteří přeživší mohou docela dost dobře přát, aby byli mrtví. Krom toho, že jsou doživotně zjizvení, tak často získají komplikované respirační potíže a oslepnou. A to je vše přátelé. Vlastně ne, moment. Ještě vyplešatíte a slezou vám nehty. Dobrou chuť.

Amiodaron vás promění ve šmoulu

Amiodaron je velmi silný lék, který vám může pomoci se srdeční arytmií. Bohužel jeho vedlejší sloučeniny se vám postupně při vysokých dávkách mohou začít ukládat v kůži, která tak získá modrý nádech. A vaše oči zežloutnou. Než ale začnete jásat, že tento způsob zdá se býti nejjednoduším řešením pro skvělý Avatar kostým na comic con, tak se znovu radši uklidněte. Protože někteří lidé se po jeho užívání dostanou do psychózy, začnou se klepat, mít paranoiu a halucinace.

Betablokátory vám zmrzačí penis

Betablokátory byly syntetizovány k tomu, aby snížily váš vysoký krevní tlak. Celkově proti nim žádný lékař nemůže říct ani půl špatného slova. Možná krom uživatelů, u kterých se díky vedlejšímu efektu vyvinula Peyroniho nemoc, díky které mají oběti deformovaný, scvrklý a nefunkční penis. 

Urologové sami dodnes netuší, na proč to tyto léky způsobují, takže z našeho pohledu je klidně možné, že tyto nešťastníky mohla uřknout nějaká čarodějnice.

Vaše kůže na penisu se zcvrkne a zkroutí natolik, že při erekci dosáhne penis opravdu bizarních tvarů. Nejlepší přirovnání je, že začně vypadat jako hodně opotřebovaný a ošklivý bumerang.

Léčba je náročná a většinou trvá tak půl roku. Nicméně za tu dobu si užijete mnoho laserových operací, aplikaci implantátů a případně budete muset nosit narovnávač penisu. A ano. Teď musíte žít s informací, že existuje něco jako narovnávač penisu. Nemáte zač.

Po některých lécích na osteoporózu vám doslova upadne obličej

Ženy při menopauze bohužel začnou často trpět řídnutím kostí a to vede ke zvýšenému riziku zlomenin. Aby tomu lékaři zabránili, tak předepisují léky, které tomu zabraňují. Z nějakého záhadného důvodu u malého počtu žen tyto léky osteoporózu nakonec způsobí. Ale ve velmi neobvyklé oblasti. Na obličeji. Tito lidé pak mají problém mluvit, žvýkat. Většinou na to přijde zubař při naprosto banálním zákroku, při kterém se mu obličej pacienta tak trochu rozpadne. Zatím tato nemoc nemá oficiální název, tají doktoři prostě říkají BRONJ,

Warfarin vás oslepí  a poteče vám krev z očí

Warfarin je lék, který nejspíš najdete v lékárníčce své babičky. Používá se na ředění krve  a jako prevence trombóz, mrtviček nebo jiných nemocí způsobených ucpáním cév. Na některé jedince ale působí tak, že i postavy z filmu Osvícení vedle něj vypadají vizuálně o tolik lépe, že byste jim klidně svěřili děti na hlídání.

Warfarin vám totiž může naředit krev tak moc, že vám ty nejjemnější vlásečnice v oku prasknou a bělmo se tak naplní krví. A přes ni vůbec, ale vůbec nevidíte.Někteří lidé dokonce začnou krev plakat. Nicméně pokud se u vás o půlnoci zjeví nějaký démon, který bude krvácet z očí a bude tvrdit, že za to může warfarin, tak přece jenom radši zavolejte exorcistu.

A proč se toto vlastně děje? Možná to bude tím, že warfarin byl vyroben z jedu, který se původně používal na hubení krys. Když ho snědly, tak zemřely na vnitří vykrvácení. Mňam.

Chirurgická pánevní síťka vám rozřeže vagínu

Chirurgická síťka je skvělý vynález. Tedy pokud jste muž. Při operaci se zavádí do těla, aby držela jednotlivé orgány u sebe, pozvedla je výše, pokud poklesly, nebo zabránila inkontinenci. Tak jak to tak – pořád je to ale plastová síťka. U některých žen má tendence putovat a svými ostrými hranami pak rozříznout dělohu a vagínu jako nůž změklé máslo. Uups.

Pokud jste ale muž a radujete se, že tento problém se vás netýká, tak trochu zpomalte s oslavami. Protože i někteří partneři získali poněkud otřesná zranění, když svůj penis do takto zmrzačené vagíny vložili a poněkud ošklivě si ho pořezali. Au.

 

Podobné články