6 knih, které vám změní pohled na svět

Jak (si) správně přát? Co si vzít z moudrostí starých Toltéků? Jak myslet pozitivně? To nám prozradí tyto knížky.

Stále se za něčím honíme. Za lepším vzděláním, za tím cárem papíru, jehož funkce začíná a končí hrdou fotkou v taláru. Za vyšším postem v zaměstnání. Za nejvyšším postem v zaměstnání. Za tučnějším bankovním kontem. Za dobré postavení ve společnosti. Za větším počtem vlivných známých. Za více najetých kilometrů a pochytaných pokémonů. Zastavte se, vezměte do ruky knihu a začněte novou cestu. S novým Já, novým myšlením, novým životem.

Don Miguel Ruiz – Čtyři dohody

Myšlenky, které skrývá tato kniha, jsou inspirovány moudrými Toltéky. Přiznávám, že kniha má velmi silná místa, která vás donutí zamyslet se nad svým dosavadním životem. Stejně tak má ale místa slabší. Proto je na každém, co si z knihy odnese. Každá z dohod vám pomůže uvědomit si, nad jakými zbytečnostmi si lámete hlavu, čím se trápíte, a zároveň vás naučí mít pozitivní mysl, přemýšlet více nad tím, co říkáte, a méně nad tím, co vám říkají zlí jazykové.

Když otevřete své srdce, budete mít veškerou lásku, kterou potřebujete.

Jean Giono – Muž, který sázel stromy

Krátká, nádherně ilustrovaná kniha vyšla již v roce 1953. Její myšlenka ale dodnes inspiruje mnoho lidí. Příběh vypráví muž, který se vydal do vyprahlých francouzských Alp. Snažil se najít vodu a ve chvíli, kdy ztrácel naději, potkal vyrovnaného a klidného pastevce ovcí. Pastevec každý den s velkou nadějí sází stromy v nehostinné vyprahlé krajině. Muž se za pastevcem vrátil zhruba po roce. Kdy mezitím bojoval v 1. světové válce. Zjistil, že pastevec se o žádné boje vůbec nestaral a mezitím, co se ve světě bojovalo, on dokázal vypěstovat tolik stromů, že tvořily celý les. Začal tam nový život. Nikdy se nevzdávat, mít naději, myslet pozitivně. To jsou myšlenky této knihy.

Antoine de Saint Exupéry – Malý princ

Le petit Prince. V knihkupectvích tuto knihu najdete mezi pohádkami pro děti. Lidé ale již v roce 1943, kdy dílo vyšlo, zjišťovali, že skrývá mnoho silných myšlenek, nad kterými by se měli zamyslet především dospělí. „Bral vážně bezvýznamná slova a byl proto velice nešťasten.“ „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, zůstává očím skryto.“ (Antoine de Saint Exupéry, Malý princ)

Malý princ je četba nejen pro děti.

Laurent Gounelle – Muž, který chtěl být šťastný

Máte dobrou práci, dostatek peněz, nové auto. A proto si myslíte, že jste šťastní? Hlavní hrdina této knihy po návštěvě šamana zjistí, že pro šťastný život jsou důležitější jiné věci. Kniha vám pomůže objevit sebe sama, brát život s nadhledem a soustředit se jen na to, co je pro vás nejdůležitější.

Pierre Franckh – Jak si správně přát

Jak už název napovídá, tato v Německu úspěšná kniha vás naučí, jak si správně přát. Ať už jde o auto, po kterém toužíte, nové bydlení, partnera nebo splněnou zkoušku. Poradí vám, jak si vzít vždy jen to dobré, jak odbourat negativní myšlení a jak správně svá přání formulovat.

Louise L. Hay – Miluj svůj život

Kniha nás několika důvody přesvědčuje, že pozitivním myšlením dosáhneme lepšího života, lepšího duševního, ale i fyzického stavu. Měli bychom si uvědomit, že co vysíláme (co říkáme, co děláme, co si myslíme), se nám stejnou měrou vrátí. I v této knize se najdou myšlenky, se kterými nemusí každý souhlasit, a tak si jednoduše vyberte, co vám přirostlo k srdci.

Foto: pixabay.com, deviantart.com/sunflowerek, facebook.com/Don Miguel Ruiz

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...