8 tipů, jak docílit dokonalých očních linek

Nedaří se vám mít oční linky jako podle pravítka? Stačí pár dobrých rad a trocha zkušenosti a je to!
Oční stíny a jak se líčit

Jakou tužku použít? Jak ji nanést? Jak zamaskovat nepovedenou linku? Nanést ji na horní i dolní část oka? Otázky, které řeší každá holka, která začíná používat oční linky. My vám tyto začátky usnadníme.

1. Druhy tužek na oči

Klasická kajalová tužka je vhodná pro začátečníky, protože se s ní dobře manipuluje. Často je ale příliš tvrdá a linka je pak nevýrazná a maže se. Tekuté oční linky jsou sice náročnější na použití, ale každý se to naučí. Linka je krásně výrazná, pravidelná a vydrží vám celý den. Pokud toužíte po nepříliš výrazné lince, pak ji můžete vytvořit pomocí tmavého očního stínu, který jednoduše nepoužijete na celé víčko, ale pouze jako oční linku nad řasy.

2. Proklatá spodní linka

„Achjo, tak krásné velké oči by mohla mít…“ říkám si často, protože dennodenně potkávám holky s tmavým spodním víčkem. Nikdy na spodní linku nepoužívejte tekutou oční linku, je příliš výrazná. Vhodný je tmavý stín na oči nebo kajalová tužka. Nikdy ale nedělejte tlustou linku (vždycky musí být tenčí než horní linka). Myslete také na to, že pokud si vnitřní část oka vybarvíte tmavou tužkou, oko se vám opticky zmenší. Doporučuji proto pouze „vytečkovat“ mezery mezi řasami na spodním víčku. Pokud použijete bílou tužku na spodní víčko, vaše oko se naopak zvětší.

3. Vytečkování

Pokud si ze začátku nejste jistí, udělejte si tužkou těsně nad řasy pár teček a následně je spojte. Linka tam bude rovnější, hezčí a vám to ze začátku usnadní práci.

4. Jak zamaskovat chybu

Když vám ujede ruka, je to k vzteku, ale dá se to napravit. Troškou korektoru nebo make-upu zatřete vatovou tyčinkou místo, které se vám nepovedlo. Štětečkem opatrně znovu přetřete víčko očním stínem, nebojte se ho nanést i na linku. Potom znovu namalujte oční linku. Tentokrát už ale trošku lépe.

5. Oční stíny jako dobrý pomocník

Jak už jste se mohli dozvědět, oční stíny můžete použít místo tužky na oči. Dají se ale také použít jako dobrý pomocník při maskování nepravidelné oční linky. Jednoduše linku namalovanou tužkou na oči přejeďte tenkým štětečkem černým očním stínem a zamaskujte tak nedostatky a nepravidelnosti.

6. „Podbarvení“ horních řas

Pokud se na klasické horní výraznější linky necítíte, zkuste ze začátku nadzvednout horní víčko a tužkou vybarvit místa mezi řasami. Stejně tak je dobré to ale udělat, i když máte namalovanou horní linku. Vaše oko je pak výraznější.

7. Jak na pěknou oční linku

Linka se nanáší od vnitřního koutku. Pokud si ale nejste ze začátku jistí, začněte uprostřed a linku pak dotáhněte na obě strany. Až budete zkušenější, je nejlepší udělat linku jedním tahem. Linka má být ve vnitřním koutku oka nejtenčí a postupně se rozšiřuje.

8. Časté chyby

Některé dámy si z touhy po výraznějších očí nanesou linku jedním tahem kolem dokola celého oka na horní i spodní víčko. Vaše oko je pak menší a „zvadlé“. Často také můžete vidět, že některé holky používají tužku na oči místo očního stínu. Vezmou to jedním tahem a tužkou si vybarví celé víčko. To nikdy nedělejte! Myslete na to, že oční linka má pouze zvýraznit linii oka a řas.

A jak jste se s tužkou na oči naučili vy?

Podobné články