Bělení nehtů pomocí zubní pasty a citrónu. Pozor, s vážným rizikem!

Nehty září bělostí. Ano, prvních pár aplikací. Poté … jen na vlastní nebezpečí.

Lidé jsou nepoučitelní a nespokojí se s tím, co mají. Chtějí stále víc a to se jim může stát osudným. Tuto problematiku lidské vlastnosti bychom mohli vztáhnout obecně, ale tentokrát se zaměříme pouze na nehty.

 Nehty jsou odrazem ženy a mnohé o ní vypovídají. Jak o sebe pečuje, kolik má času, jaký je její životní styl atd. Proto bychom měly o toto zrcadlo pečovat. Patřila jsem k těm šťastným, které mají nehty silné, netřepí se jim, nelámou a jsou relativně bílé, aniž by o ně bylo výrazně pečováno. Jak to již chodí, chtěla jsem, aby mé nehty byly dokonalejší, tudíž bělejší.

Není nic jednoduššího než si prohlédnout pár diskuzí na internetu a okoukat nějaké ty domácí a levné tipy na bělení. Nejčastěji se setkáte se zubní pastou smíchanou s citrónem, kdy tuto směs poté aplikujete na nehty a necháte na několik málo minut působit.

Ejhle, ono to opravdu funguje. Výsledek je fascinující. Nehty vám bělostí září a kdekdo naopak rudne závistí. Kam se hrabe francouzská manikúra. Máte radost, nehty krásné a to vše skoro zadarmo.

Jenže ne všechny tzv. babské rady lze považovat za zlaté. Bělost nehtů si vybírá svou krutou daň. První, druhá a snad i třetí aplikace domácí směsi na nehty působí obrovskou radost. Až tedy do té doby, kdy zjistíte, že jediné, co zbylo na vašich nehtech krásné, je ta bělost. Vlivem častého užívání agresivních prostředků jako je zubní pasta a citrón dochází k třepení, lámání a oslabení nehtů. Všechny ty vlastnosti, na které jsem byla pyšná, zmizely. Okamžitě jsem s aplikací směsi přestala a vrhla se na regeneraci. Nehty jsou natolik poškozeny, že mě čeká ještě dlouhá a trnitá cesta k úplnému ozdravení.

 

Hodnocení:

Nedejte na veškeré „chytré“ diskuze a rady na internetu a na články typu CTRL+C a CTRL+V. Většina autorů nabízené rady ani neotestuje a propaguje jej dál. Raději investujte do osvědčených kosmetických přípravků nebo tělo více zásobujte vitamíny (hořčíkem a zinkem).

A co vy čtenářky? Jaké máte zkušenosti s tímto bělením nehtů?

Foto: sxc.hu

Podobné články