Dlouhé řasy a husté vlasy? Vyzkoušejte ricinový olej!

Nechte svoje řasy vyrůst přírodní cestou!

Už jste slyšeli o zázraku jménem ricinový olej? V oblasti kosmetiky sice představuje novinku, ale jeho účinky jsou báječné. Získává se ze semen ricinovníku, které obsahují prudce jedovatou látku ricin, samotný olej však toxický není. A co je důležité, má blahodárné účinky pro vaši pleť, vlasy a řasy!

Zdravá  a krásná pleť

Ricinový olej je vhodný k regeneraci vysušené a poškozené pokožky, neboť obsahuje kyselinu ricinoolejovou, která mu dodává jedinečné vlastnosti a hojivé účinky. Dokáže kůži promastit, hydratovat a zjemňovat. Aplikuje se také pro zpomalení tvorby vrásek. Díky svým regeneračním schopnostem se používá i při hojení jizev a léčbě bradavic.

Delší, hustší, odolnější

Ricinový olej je ale proslulý především díky svým účinkům podporujícím růst řas. Stačí řasy každý večer před spaním potřít kartáčkem od řasenky namočeným do ricinového oleje a první výsledky se objeví již za několik týdnů. U mě se účinky ricinového oleje projevily zhuštěním spodních řas a zmenšilo se také množství řas, které mi vypadaly každý večer po odlíčení.

Dodejte svým vlasům lesk a sílu

Pokud máte řídké a poničené vlasy, určitě vás ricinový olej mile potěší. Jeho účinky totiž zlepší i kvalitu a hustotu vaší hřívy. Olej do vlasů aplikujte pomocí injekční stříkačky (samozřejmě bez jehly), snažte se ho dostat co nejblíže ke kořínkům. Nejlepší je nechat ho působit přes noc. Po umytí budete mít vlasy krásně lesklé, ale paradoxně také docela vysušené, takže se nebudou tolik mastit. Je ale potřeba olej opravdu důkladně spláchnout, jinak se vám vaše kštice slepí do nevzhledných pramínků. Při pravidelném používání uvidíte výsledky za několik měsíců.

A kde ho sehnat?

Ricinový olej je celkem nedostatkové zboží, zvláště na maloměstě může činit problém ho sehnat. Každopádně zapátrejte v lékárnách, 100 ml naváženého oleje stojí okolo 100 Kč. Ricinový olej můžete získat i v některých drogeriích, kde už může být cena podstatně vyšší. 

 

Vyzkoušeli jste už ricinový olej? Máte jiný zaručený recept, jak zlepšit kvalitu řas a vlasů? Podělte se s námi o vaše poznatky na Facebooku!

 

Foto: deviantart.com (eugene-kukulka)

Video: YouTube.com

Podobné články