Domácí masky: první pomoc pro pleť

Někdy se stává, že na návštěvu kosmetického salonu nám nestačí peníze. Také kvalitní masky od známých výrobců nejsou zrovna levné. Pokud ale hledáte okamžitou pomoc pro vaši pleť, vyzkoušejte naše masky, na které potřebujete jen suroviny, které jsou v domácnosti běžně k dostání.

Rady, kterými je dobré se řídit

  • Pleť musí být před nanesením masky odlíčená a očištěná pleťovou vodou.
  • Masku nejprve vyzkoušíme na pokožce ruky, aby se předešlo alergické reakci.
  • Nikdy nepřekračujeme dobu působení.
  • Masku smýváme vlažnou vodou a podle potřeby obličej namažeme hydratačním krémem.
  • Přihlížíme k typu pleti – na suchou pokožku můžeme použít mastnější suroviny, pokud máme pleť problematickou, volíme lehčí složení. V případě citlivé pokožky se musíme vyhnout kyselým složkám, které jsou například v ovoci.

 Okurková maska

Každý z nás jistě zná trik s okurkou, která rozjasní unavené či opuchlé oči. Protože okurka má právě tyto regenerační účinky, není na škodu použít ji i na pleť. Můžete okurku nakrájet na plátky a poskládat je po celém obličeji, nebo ji nastrouhat a zahustit sušeným mlékem. V obou případech je doba působení 20-25 minut, protože je tato maska šetrná a alergické reakce jsou minimální.

Medová maska

Pro hladkou a zářivou pleť je med jako stvořený. Smícháme vaječný žloutek, lžíci medu a menší lžičku rostlinného oleje. Tuto směs naneseme na obličej a dekolt a necháme působit 20 minut. Může se stát, že med bude z pokožky stékat, proto je dobré chránit si vlasy. Úplně nejlepší je napustit si k relaxaci horkou vanu a pobýt v ní s maskou na obličeji. Tak zabráníme tomu, aby nám med zašpinil oblečení.

Med vaši pleť zjemní

Drožďová maska

Při představě droždí se nám zrovna nesbíhají sliny, ale na ucpané póry, akné a probuzení unavené pleti se droždí bezvadně hodí. Rozmícháme droždí v mističce s vodou, aby vznikla hustá kaše. Naneseme na obličej a necháme působit 15-20 minut.

Ananasová maska

Ananas je velmi chutné ovoce a má v sobě spoustu vitamínu C. Proto se dá použít i pro vyživení pleti a stažení pórů. Půlku čerstvého ananasu rozmixujeme, přimícháme jeden bílek a dvě lžičky syrovátkového prášku. Necháme působit asi 20 minut. Rozmixovaný ananas může mít řidší konzistenci, takže je lepší masku aplikovat v nějakém obnošenějším oblečení, aby se zabránilo zašpinění nových šatů.

Jistě i vy objevíte skvělé recepty na domácí pleťové masky. Nebo už o nějakých víte? Nebojte se s námi podělit o vaše zkušenosti!

Foto by sxc.hu

Podobné články