Horké nůžky – nová inovace ve stříhání?

Prodlužte interval mezi návštěvou svého kadeřníka – díky horkým nůžkám!

S pojmem horké nůžky jsem se poprvé setkala při poslední návštěvě kadeřnice. Nabídla mi, zda bych je nechtěla vyzkoušet, a já netušila, o co jde. A není se čemu divit. Jde totiž o poměrně čerstvou novinku ve světě kadeřnictví, která se teprve nedávno začala dostávat do povědomí zákazníků. Že nevíte o co jde?

Horké nůžky jsou kadeřnické nůžky, jejichž čepele jsou elektricky zahřívané na teplotu od 110 ℃ do 170 ℃. Její konečná hodnota se pak odvíjí od délky a kvality vašich vlasů. U jemných nebo barvených vlasů se proto nůžky zahřívají na minimum, u silných vlasů mohou dosáhnout až 170 ℃.

Zeptejte se na tuto možnost při své příští návštěvě kadeřníka.

Šetrnější než žehlička

Přemýšlela jsem, jestli se kvůli zahřívání nůžek vlasy nepoškozují. Dočetla jsem se ale, že nůžky produkují teplo srovatelné s vysoušečem vlasů, a dokonce menší než taková kulma nebo žehlička na vlasy. Takže poškození nehrozí.

Konec roztřepeným konečkům

Na otázku, proč se pro horké nůžky rozhodnout, je odpověď snadná. Na rozdíl od běžných nůžek, které roztřepený koneček „pouze“ zastřihnou a nechají otevřený, horké nůžky ho díky vysoké teplotě zataví a uzavřou, takže vydrží mnohem déle neroztřepený. Moje kadeřnice mi dokonce tvrdila, že když budu stříhání horkými nůžkami podstupovat pravidelně, přestanou se mi vlasy třepit úplně. Tak uvidíme…

Horké nůžky – inovace ve stříhání.

Každá legrace něco stojí

Je samozřejmé, že si za tuto vymoženost budete muset trochu sáhnout do kapsy. Cena takového ostříhání pak závisí na každém kadeřnickém salónu. Mně kadeřnice oznámila příplatek 150 Kč k mému běžnému sestřihu na dlouhých vlasech, ale na internetu jsem se setkala i s dražšími nabídkami, takže je jen na vás, do kterého kadeřnictví zamíříte.

Nakonec jsem se u kadeřnice pro horké nůžky nerozhodla, ale při příští návštěvě jsem připravená jejich kouzlo vyzkoušet. Tak jsem na výsledek zvědavá…


A co vy, stihla jste už tuto vychytávku vyzkoušet, nebo se na to teprve chystáte? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a názory na našem Facebooku!


Foto: deviantart.com (haania)


Podobné články