Jak je to u nás s Autokiny?

Znáte to z amerických filmů. Romantická vyjížďka autem, sledování béčkového hororu a sličná dívka tulící se k mladým rebelům v nabušené káře.

Co si budeme povídat, autokina už příliš nefrčí ani v USA a to i přes to, že jde zcela jistě o stylové místo na romantickou schůzku. Proto nás zajímalo, jak fungují autokina u nás. Bez okolků lze říci, že je to bída. Stabilní autokino naleznete jen těžko. Jde tak spíše o ojedinělé akce pro zaryté fanoušky.

Slavné začátky, neslavné konce

Po hloubkové rešerši po širém internetu vyšlo najevo, že několikrát se jisté subjekty pokoušeli o zavedení pravidelně hrajících autokin i v ČR. Dokonce s velkou pompou a mnohdy s výrazným mediálním zájmem… Ale stejně často také brzy skončili. Zájem publika je zkrátka příliš malý. To se týká třeba i 3D autokina v Chomutově, které promítalo i takové pecky jako Avatar apod. Mnoho se o něm psalo… A nyní? Ani internetové stránky již nefungují. Podobný osud nejspíše potkal i pražské autokino FABIA, v Modřanech. Poněkud tajemné kino, po kterém se jako by slehla zem.

Autokino v reálu

Takže kam?

Ale některá autokina stále fungují a rozhodně vám doporučujeme, je s drahou polovičkou navštívit dřív, než to i zde zabalí. Jedním ze zavedených kin je například ostravský letňák. Ten však vysílá jen pět dní v srpnu, respektive od 22. do 26. Těšit se můžete na takové pecky jako Rychle a zběsile 5, nové Prcičky nebo český snímkek Nevinnost a pro milovníky pokleslé zábavy nám tvůrci programu připravili „hity“ Probudím se včera a V peřině.

Dalším stále fungujícím kinem je i autokino v Uherském Brodě. Promítat se bude již od 14. 7. a to každou sobotu. Sympatické je i dobrovolné vstupné. Navíc výběr filmů můžete samy ovlivňovat na facebookových stránkách kina.

Po dlouhém a lítém pátrání jsme našli i autokino v Třebíči. Bohužel, promítání proběhla již v červnu. A program na nadcházející dny není znám… Jestli nějaký vůbec bude.

Autokino

Pár slov závěrem

Je tedy jasné, že autokina u nás zrovna nefrčí. O důvod víc se do nějakého podívat, než je všechny zavřou… Jasné je, že výčet kin není úplný. Pokud znáte nějaké sympatické autokino, které v našem výčtu nepadlo, budeme rádi, když nám ho doporučíte v diskuzi.

 

Foto: hueckelhoven.de

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...