Jak netradičně obdarovat knihou?

Je to pevné, obdélníkového tvaru a zabalené v balícím papíru. Co to je? Už zase kniha!

Koupili jste svým blízkým k narozeninám nebo jiné výjimečné události knihu, ale máte pocit, že je to příliš fádní dárek? Možná byste se měli pokusit knihu nějakým způsobem vylepšit. Ale jak? Pokud není vaše kniha sama o sobě dostatečně originální, pak by ji chtělo oživit něčím osobitým. Třeba vhodným věnováním, které zahřeje u srdce nebo potěší svou originalitou. Kniha je sice vděčným dárkem za kterékoliv situace, ale mnohdy je to rutinní záležitost, která neoplývá přílišnou originalitou.

Kamasútra potěší všechny milenecké páry

Chystáte se na svatbu a nevíte, co koupit mladým novomanželům? Což takhle Kamasútru? Osvědčená příručka vhodná do postele, která pochází už ze starověké Indie. Odhalte skrytá tajemství sexuálních poloh a nechte se inspirovat. Netradiční i tradiční způsoby soulože možná oživí váš vztah. A jaká volit slova na úvodní stránku? Inspiraci hledejte v této jednoduché a vtipné rýmovačce.

Tato kniha přátelé, je do Vaší postele.
Pavlíkovi dodá sílu, Tobě Kláro novou víru.
Pomalu ji prohlížejte, polohy pak vyzkoušejte.
To Vám přejí Vaši známí, co jsou níže podepsáni.

Barevní knihy si získají vaši pozornost.

Nejjednodušší je podarovat malé děti. Jejich první kniha by měla být výjimečná a bohatá na barevné ilustrace. Předpokládá se, že to bude vůbec první kniha, kterou dokáží sami bez pomoci přečíst a cílem dárců taky je, aby se dítě v pozdějším věku ke knize vrátilo a zavzpomínalo na své dětství. Dnes už vznikají na objednávku speciální knihy, které jsou přímo psané pro děti a ony sami v nich vystupují jako hlavní postavy pohádkového příběhu. Některé knihy na míru lze vytvořit i v angličtině nebo jiném cizím jazyce. A na úvodní stránku můžete připsat další milé věnování v následujícím znění:

Tato kniha malovaná, ze srdce je darovaná,
na krásná léta vzpomínkou, když jsi byla malinkou,
proto si jí važ a přečíst si jí snaž.

Fotoknihy jsou lepší než fotoalba

Hledáte-li vhodnou knihu pro třídního učitele, tak není nic jednoduššího než pořídit fotoknihu s jednotlivými fotografiemi celé vaší třídy. Vašeho trpělivého učitele pak jistě potěší, když se všichni žáci vlastnoručně podepíší. Zároveň můžete připsat něco ve stylu ustálených frází (nejlepší paní učitelce, která s námi vydržela až do konce, aj.). Můžete si být jistí, že na vás učitel nikdy nezapomene, ať už v dobrém či ve zlém. Fotoknihy jsou v současnosti velmi populární, a tak je můžete uplatnit při jakékoliv příležitosti.

Kniha je vděčným dárkem.

Také obliba kuchařek neustále stoupá. Je sice pravda, že řadu receptů najdeme na internetu, ale mnohem více potěší ručně vyrobená kuchařka. Dnes už v každém knihkupectví zakoupíte pevné desky a prázdné listy, kam můžete psát nebo lepit posbírané recepty. Připravíte tak pěkný dárek své mamince nebo babičce a navíc kuchařku můžete obohatit o vlastní fotografie nebo poznámky, ale zejména o ty recepty, které máte nejraději. Vyhnete se tak nepříjemnému brokolicovému obědu. Záleží jen na vás, jak se rozhodnete kuchařskou knihu pojmout. Fantazii se meze nekladou. Navíc v některých obchodech můžete zakoupit i kuchařky obohacené o různé sety (např. sushi sada, formičky na cukroví, atd.). Totéž platí o knihách určené na domácí cvičení a fitness program, které bývají obohaceny o cvičební pomůcky a nástroje (např. podložka, činky, atd.).

S podpisem přímo od autora

Studenti a studentky pak jistě ocení, když je obdarujete nějakým výukovým materiálem. Vyhledávaným artiklem jsou dvojjazyčné knihy s gramatickou přílohou nebo detektivní knihy, kdy v cizím jazyce řešíte různé záhady a současně procvičujete své znalosti. Pokud jste jazykově zdatnější, tak si můžete přečíst knihu v originálu. Začátečníci s francouzským jazykem často poprvé sáhnou právě po Malém princi. Angličtináři pak vyhledávají romány od světoznámé autorky Jane Austenové. Jakou cenu musí mít pak kniha, která je vlastnoručně podepsána samotným autorem? Třeba od J.K. Rowling?

Zdroj: knihaoriginal.cz

Foto: photl.com

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...