Doteď jste žili v domnění, že nákupem drahé obuvi kupujete automaticky i kvalitu? Pokud ano, tak vás musíme vyvést z omylu. Na trhu je totiž celá řada nekvalitní, zároveň však drahé obuvi, kterou bychom si akorát tak zadělali na bolesti zad. Při výběru obuvi zohledňujeme několik kritérií. Tím nejdůležitějším je ovšem kvalita. Až pak bychom měli koukat na cenu a design. Kvalitní boty nám totiž mohou sloužit i dlouhé roky. Díky tomu ušetříme peníze, které bychom stejně museli investovat do nových, v případě zničení těch starých. Ale jak tedy poznáme kvalitní botu? A bez jaké obuvi se neobejde náš botník? Na následujících řádcích se vám pokusíme odpovědět.
Doteď jste žili v domnění, že nákupem drahé obuvi kupujete automaticky i kvalitu?
Pokud ano, tak vás musíme vyvést z omylu. Na trhu je totiž celá řada nekvalitní, zároveň však drahé obuvi, kterou bychom si akorát tak zadělali na bolesti zad. Při výběru obuvi zohledňujeme několik kritérií. Tím nejdůležitějším je ovšem kvalita. Až pak bychom měli koukat na cenu a design. Kvalitní boty nám totiž mohou sloužit i dlouhé roky. Díky tomu ušetříme peníze, které bychom stejně museli investovat do nových, v případě zničení těch starých. Ale jak tedy poznáme kvalitní botu? A bez jaké obuvi se neobejde náš botník? Na následujících řádcích se vám pokusíme odpovědět.
Jak si obuv zkoušet, abychom při výběru nešlápli vedle?
Důležité je, aby nám bota seděla na míru. Když vyberete kvalitní botu ve špatné velikosti, vůbec si tím nepomůžete. Při výběru obuvi bychom měli znát délku naší stélky. Údaj se udává v cm, při online nakupování si jej pouze porovnáte s tabulkou velikostí dané značky. U jednotlivých firem mohou existovat drobné nuance. Jestli-že dáváte přednost zkoušení obuvi v obchodě, máme pro vás další tip. Botu zkoušejte nejlépe odpoledne, kdy už je chodidlo mírně nateklé. Funguje to jako u prstýnku. Ráno jej bez problémů navlékneme, odpoledne jej máme potíž sundat. V pozdějších hodinách tedy lépe rozpoznáme, zda nám bota sedí na míru či nikoli. Při výběru boty bychom měli zohlednit také tzv. prstní nadměrek. Ten slouží k tomu, aby prsty nenaléhaly přímo na špičku boty a ta nás tak netlačila. Většinou se uvádí vhodný nadměrek v délce 10 mm. Při výběru sandálů si dejte taktéž pozor na špičku obuvi. Prsty by neměly přesahovat její okraj a pásky by se neměly posouvat. Jednoduše řečeno bota by neměla nikde tlačit, ani cestovat po chodidle.
Jakou obuv zahrnout do našeho botníku?
Ve vašem botníku nemusíte mít všechny nejnovější modely poslední sezony. Stačí jen pár kousků, které se dají kombinovat s různými styly. V létě by vám v botníku neměly chybět dámské či pánské sandále. Na celoroční nošení se hodí univerzální dámské či pánské tenisky. Jestli-že jste milovníkem turistiky, zařaďte do botníku jedny outdoorové odolnější boty. Holdujete-li nějakému jinému sportu, poohlédněte se po botách přímo na ten konkrétní druh. Do svého botníku bychom měli zařadit také jeden pár společenské obuvi s uzavřenou špičkou.