Jak se zbavit akné přírodní cestou

Akné je velký estetický problém pleti a jeho léčba bývá pomalá. Proto vám přináším rady, jak se ho zbavit pomocí přírodní kosmetiky!

Akné trápí obrovské množství mladých dívek. Je to ošklivý nedostatek pleti, kterého se nedá jen tak rychle zbavit – léčba je často zdlouhavá. Na trhu je velké množství výrobků slibujících bezchybnou pleť, ale většina z nich je naprosto k ničemu. Pokožku akorát podráždí a v horším případě se vám na obličeji začne objevovat ještě více pupínků. Přináším vám proto tipy na přírodní kosmetiku, která dokáže akné zmírnit a přitom nepodráždí pleť.

Sírové mýdlo

Sírové mýdlo vysuší vaše pupínky.

Mýdlo s obsahem síry dokáže vysušit pupínky a zamezit jejich dalšímu vzniku. Nanáší se na navlhčený obličej, nechá se chvíli působit a poté se smyje. Jediná jeho nevýhoda je to, že pleť hodně vysuší, a proto je potřeba obličej pořádně hydratovat kvalitním krémem. Já osobně mám se sírovým mýdlem dobré zkušenosti, výsledky jsou vidět hned po aplikaci, pleť vůbec nedráždí a akné částečně zmírní. 

Přírodní pleťové krémy

Přírodní pleťové krémy mají skvělé účinky.

Přírodní krémy na obličej prodávají snad v každé drogerii. Neobsahují žádné škodlivé látky, a proto pleti dobře prospívají. Mají dobré hydratační účinky a k pleti jsou šetrné. Nejlepší zkušenost mám s krémy od značky Ryor a Alverde, které jsou opravdu určené pro citlivější pleť. Díky přírodním složkám pokožku nedráždí a nepřispívají k větší tvorbě akné.

Přípravky s obsahem THC

Sloučeninu THC obsahují květy konopí.

Konopné pleťové vody a krémy se dají sehnat v lékárně a na pleť mají skutečně dobré účinky. Obsahují složku konopí THC, která pleť léčí a uzdravuje. Po pleťové vodě je pokožka občas mírně začervenalá, takže bych ji nedoporučila pro citlivou pleť, ale výsledky léčby nejsou špatné. Účinkuje hlavně na rozsáhlejší akné a velké pupínky, zlepšení je ale viditelné až po delším užívání.

 

A co vy? Které přípravky vám v boji proti akné pomohly? Sdělte nám své rady a triky na Facebooku!

 

Foto: photl.com, sxc.hu, pixabay.com (noexcuseradio), commons.wikimedia.org (mwri)

Podobné články