Jak správně používat masku na vlasy

Několik pravidel pro krásné vlasy.

Maska na vlasy by měla být nedílnou součástí každé koupelny. Málokterá žena má tak bezchybné vlasy, aby se o ně mohla starat pouze šamponem. Péče ovšem nespočívá pouze v nanesení masky a pouze při dodržení následujících pravidel je možné dosáhnout výsledků, jaké masky slibují na obale.

Oplachovací masky

Spousta žen dělá chybu už při samotné aplikaci masky. Měla by se dávat na co nejvíc vyždímané vlasy. Voda naředí účinné látky a její použití se tak vlastně může stát úplně zbytečným.  Dále si vlasy hned neoplachujte, vždy je lepší alespoň minutu počkat, i když to na výrobku není vysloveně napsáno. Naopak ale není dobré nechávat masku působit déle než pět minut – může poté vlasy zbytečně zatížit, a ty se budou zbytečně mastit. Na opláchnutí používejte co nejstudenější vodu. Teplá sice lépe vymyje nečistoty, které nezvládl šampon, mohla by s sebou ale vzít i účinky masky.

Nejkrásnější vlasy jsou nebarvené vlasy.

Bezoplachové přípravky a přípravky pro finální účes

Zde platí zásadní pravidlo: aplikovat masky na rozčesané vlasy. Po nanesení je dobré promnout lehce vlasy mezi prsty, lépe se do nich maska vmasíruje a bude tak i líp a déle působit. Dále je lepší si vlasy nejprve malinko profénovat nebo počkat, až proschnou. Stejně jako u oplachovacích, důvod je naředění.

A na závěr pár rad obecných. Používejte ideálně všechny přípravky na vlasy od jedné značky, jen s kompletní řadou je možné dosáhnout ideálních výsledků. Před žehlením či fénováním používejte ochranný sprej proti horku, který zabrání nechtěnému vysoušení vlasů. A pamatujte, že lepší je začít používat masku teď, než nikdy – později už by mohly vlasům pomoct jedině nůžky.

Jakou máte svou nejoblíbenější masku? A na jaký problém vám pomohla? Našli jsme i místa, kde masky hodnotí a recenzují, takže můžete mrknout na stránku, co se jmenuje Chytrý výběr a má na to článek zde.

 Foto: flickr.com

Podobné články