Jak vypadají české makeup tutoriály na youtube? Žalostně, jak jinak

Chcete vědět, jak se nalíčit, ale neumíte anglicky? Nebojte se, právě pro vás máme tento článek! Je libo sexy líčení od desetileté dívky, či snad videjko o lepení řasiček lepidýlkem?

Co se týče makeup videí na youtube, s trochou nadsázky je můžeme rozdělit do tří skupin: ženy nad 30, které se nudí a proto natáčí videa, dívky pod 20, které se taktéž nudí, a nakonec skupina třetí, a sice makeup tutoriály pro pobavení.

Skupina první – ženy nad 30

Co se týče dospělých žen, které natáčejí videa o líčení, prakticky můžeme říct, že je to to nejlepší, co se v českých makeupových vodách dá najít. Většinou už mají praxi a zkušenosti, mohou si dovolit kvalitnější výrobky a dokáží mluvit na kameru – ne vždy to ale platí. Uveďme si pár příkladů:

Petralovelyhair

Paní Petra kromě natáčení videí vede svůj vlastní blog, kde píše o líčení, účesech nebo také o lacích na nehty. Její videa obsahují praktické tipy a triky, působí příjemně, ale u někoho vyvolává nepříjemný dojem diblíka. Každopádně její videa patří k tomu lepšímu, co na youtube najdete. Jako jedno video za všechny uvádíme makeup pro unavený obličej – kvalita videa není nejvyšší, ale zvuk je dobrý a dozvíte se opravdu mnoho tipů na zamaskování kruhů a rozjasnění pleti. Pokud se chcete i pobavit, doporučujeme video, kde paní Petru líčí její manžel a počíná si téměř jako zkušený maskér.

MsBeautychannel

Paní, která natáčí videa pro tento kanál na youtube se prezentuje jako vizážistka a zejména dle nechvalných komentářů u videí by od tohoto měla upustit, nebo si vizážistický kurz aspoň dvakrát zopakovat. Pokud vám vadí mírné diblíkovství paní Petry výše, videa od MsBeautychannel si ani nepouštějte, protože nic jiného než „řasičky“ „pinzetka“ či „lepidýlko“ od ní neuslyšíte. Varujeme i zaryté lingvisty – skloňování a mluva do kamery vůbec rozhodně nepatří mezi autorčiny silné stránky. Obličej lesklý jako poctivě naleštěná vitrína a podivná věc na hlavě celkový dojem nudící se maminy na mateřské už jen dotvářejí.

Skupina druhá – dívky pod 20

Tato skupina se na youtube začíná rozlézat jako mech a je zhruba stejně odolná – vůči nepěkným komentářům. Videa jsou zpravidla nekvalitní, až by člověk brečel, použité produkty bývají té nejlevnější sorty (ale to nakonec vůbec nevadí, protože díky nekvalitnímu snímání divák stejně nic nevidí) a největší vychytávkou jsou hity pouštěné na pozadí – téměř vždy minimálně dvakrát hlasitější, než autorka sama. Výsledek? Video, na kterém nic nevidíte a nic neslyšíte. A když budete mít velké štěstí, autorka se rozvypráví o svém životě.

Skupina třetí – videa pro pobavení

Zástupkyň této skupiny se v poslední době taktéž vyrojilo až příliš. Jejich poznávací znamení – nic moc kvalita videa, maminčina kosmetická taštička a rady jak být sexy. Jako jedno video za všechny jsme pro vás našli jedno z nejlepších videí – Sexy look od uživatelky anetasormova. Pokud nespadnete ze židle smíchy při sledování postupu líčení, jistě se vám zalíbí aspoň fráze typu „Jak na to? Ukážeme si!“ či „Tak, teď máte sexy kočičí oči a rty vyzývající k polibkům!“ Je vám to málo? Naučte se tedy, jak mít perfektní růžové rty – pomocí dvou rtěnek a čtyř lesků!

 

 Photo by teaandsnippets.com. video by youtube

Podobné články