Jaký je nejhorší vynález v dějinách?

Určitě jste mnohokrát slyšeli, jaký vynález je v dějinách lidstva nejdůležitější. Přemýšleli jste ale někdy, jaký vynález je nejhorší? Zde je odpověď.

Před několika dny jsem znovu uskutečnil jeden z mých několikaletých výzkumů. I tentokrát mě zajímala věc, bez které by člověk mohl žít jen hodně hodně těžko. Můžete mi za něj proto děkovat. Ale nejen děkovat jako děkovat – svůj dík můžete uskutečnit i posláním menšího či většího obnosu, nezlobil bych se ani za nějaké menší dary. Věci, jako jsou drahá auta či domy s bazénem a velkou zahradou, nejsou v žádném případě na obtíž.

A že si takový dík nezasloužím? To víte, že ano. Konečně se ví, jaký vynález je největší chybou v dějinách lidstva. Ano, větší jak elektrický kartáček společně s vidličkou na šneky. Minimálně už kvůli tomu, že díky tomuto vynálezu jsou obrovské roztržky už i v pohádkách. Řekněte, kde by teďka byla královna ze Sněhurky, kdyby neexistovalo blbé zrcadlo?

Vizáž není nejdůležitější.

Zrcadlo bylo za starých časů drahou záležitostí, kterou si mohl koupit jen málokdo. To se to muselo žít! Podle výzkumů ženy v dnešní době stráví před zrcadlem dva roky života. A většinou, když před ním jsou, pořád jenom nadávají, jak jím to nesluší. Někdy jsou příliš tlusté, někdy příliš hubené, někdy nemají na sobě zrovna barvy, co se momentálně nosí. Nevzpomínám si za těch několik let svého života, že bych někdy někoho slyšel říct: „Jé, já jsem krásná/krásný, já jsem naprosto k nakousnutí.“

Když zrcadla nebyla, lidé pořádně nevěděli, jak vypadají. Netrápili se zbytečnostmi ve své vizáži, s kterými se přeci jenom dá dělat něco jen velmi těžko. Plastické operace jsou v dnešní době sice už naprosto normální, ale pro mě nepochopitelné. Proč ze sebe dělat něco jiného než jsme? Když už nemáme hezký nos, máme aspoň oči. Když nejsou hezké oči, máme pěkné ďolíčky ve tvářích. Když nemáme nic pěkného, nic se neděje. Komu záleží více na vizáži než na povaze, je povrchní a nemám ho rád.

Malý princ.

Měl jsem slečnu, která byla více než krásná. Záviděl mi ji kdekdo. Nesměl jsem s ní ale přijít do společnosti. Rázem se záviděná věc stala věcí neoblíbenou. Říkám si, co jsem na ní viděl. Pravda, viděl asi dost, ale to je málo. Člověk nepotřebuje vidět, aby poznal, co je krásné. Jak je psáno v Malém princovi: Co je podstatné, je oku neviditelné.

Foto: deviantart.com

Podobné články