Jakým filmem se zavděčit přítelkyni a nezbláznit se z toho?

Romantická komedie vytvořila svůj dominantní žánr. Jak jej pánům trochu přiblížit?

Jaký film vybrat, aby se člověk zavděčil i své drahé polovičce? Na romantickou komedii můžete vsadit vždy. Jenomže pro pány jsou to neprobádané končiny. Nebo pokud situaci otočíme z pohledu slečny: jak svého chlapce úplně neznudit a zároveň sledovat film pro ženy? Zde je pár tipů, aby si mužská část obecenstva nemusela rvát uši při sledování Mamma Mia.

Láska nebeská (Love Actually)

Pro většinu diváků volba číslo jedna. Vtipné, nápadité, britské a ze života. Skvělý humor, Mr. Bean jako prodavač a nekonečně mnoho dalších superlativů. O filmu Richarda Curtise se není třeba více rozepisovat. Je prostě perfektní.

Britský humor, který dostane každého.

Amélie z Montmartu (Fabuleux destin d’Amélie Poulain, Le)

Další veledílo současné kinematografie. Podobně jako Láska nebeská zaujme především osobitým zpracováním. Film je tak moc pozitivní a šíří tolik dobra, že ani nemůžete všechno vstřebat. Zamlklá a trochu podivínská hlavní hrdinka se vám před očima metamorfuje v bytost, která se snaží maličkostmi zlepšit život lidí, které po očku sleduje. Až se jí jednoho dne všechno dobro vrátí v podobě velké lásky.

Slečna je více než zvláštní.

Na sever severozápadní linkou (North by Northwest)

North by Northwest není žádná romantická komedie, ale vaše slečna i tak nebude mít o milostnou zápletku nouzi. Tímto filmem se můj výběr zatoulal do šedesátých let minulého století. Klasika na slovo vzatá a více než jen pouhá modla americké kinematografie. Tak trochu Jamese Bonda si zahrál Cary Grant v hlavní roli. Příběh je na ukecané koukání ve dvou možná až moc složitý, ale celý se točí okolo zrádné milenky Evy Marie Sant. Jednou Cary Granta svede, poté využije, poté jej chce zabít a pak hádejte, kdo ji přiběhne v nesnázích na pomoc? Samozřejmě Cary Grant. Zkrátka milostná zápletka, jak má být.

Mysteriózní scéna. Cary Grant ala Jóžin z bažin zde bude bojovat s práškovacím letadlem.

Muž z Acapulca (Le Magnifique)

V tuto chvíli se pohybujeme v osmdesátých letech. A tento francouzský snímek je ideální pro pánské osazenstvo. Jelikož menší počet romantických scén nahrazuje několik faktů. Tak například hlavní roli hraje Belmondo, hraje dokonce dvě role. No a všechno samo sebou dopadne polibkem dvou hlavních hrdinů. Než k tomu ale dojde, užijete si spoustu humoru.

Jean-Paul Belmondo a Jacqueline Bisset.

Dobrý ročník (Good Year)

Pro mne jasná volba. Skvělý oddechový kousek Ridleyho Scotta. Russel Crowe, který zde ztvárnil hlavní roli, vás zavede přímo doprostřed vinic slunné Francie, kde jakožto Londýňan na slovo vzatý začne tropit neplechu. Kontrast jeho povahy, cynického pacholka obchodujícího na burze cenných papírů, vytváří komický kontrast s čistotou a krásou francouzské Provence. Malebný venkov a jedna krásná číšnice, již dokázali očarovat i většího muže, než jakým je tento cynický nezbeda z Londýna.

Russel Crowe v hlavní roli a scénář Ridleyho Scotta. Povědomá kombinace? Ano tak vznikl Gladiátor.

Foto: www.istockphoto.com, www.photopin.com, www.shutterstock.com, www.fotolia.com

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...