Kafkův dům ožije desátým ročníkem PRAGUE PHOTO

Jako každý rok, i v dubnu 2017 ožije Praha fotografií. Již tradičně se bude PRAGUE PHOTO konat v samém centru Prahy, v Kafkově domě v sousedství Staroměstského náměstí. Výběr ze své dramaturgie zde uvede téměř 150 vystavujících autorů.
Ilustrační foto. Zdroj: pexels.com

V Kafkově domě se představí nejširší plejáda jednotlivých fotografů, galerií a společností zabývajících se fotografií, prezentovány budou originály téměř 150 autorů, a to jak současných, tak i klasiků. Své kolekce autorských fotografií uvedou např. Galerie Gambit, IndigoSpace, Vintage Photography, Mimo Space aj.

Stále více se prosazuje forma pop-up prezentací jednotlivých fotografů. Letos jsou to např. Magdalena Bláhová, Iveta Kopicová, Tomáš Paulus, Antonio Cossa, Assem Alsabban, chybět nebude ani prezentace jednoho z nejsledovanějších mladých českých fotografů Martina Stranky.

Noví zahraniční fotografové i připomínka Českého člověka

Nově zde uvidíme i zahraniční fotografy z Itálie, Finska, Slovenska, Francie a Saudské Arábie.

Fotografiemi Ivana Lutterera, Jiřího Poláčka a nedávno zesnulého Jana Malého si PRAGUE PHOTO mimo jiné připomene výjimečný časosběrný cyklus Český člověk.

Chybět nebude ani expozice portfolia Jaromíra Funkeho, Josefa Sudka a Emily Medkové.

Tradičně též uvedeme obsáhlou sekci tvorby nejmladší generace fotografů – studentů a čerstvých absolventů šesti odborných škol (Slezská univerzita Opava, Západočeská univerzita Plzeň, Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, Vysoká škola umělecká z Bratislavy, Škola střední a Vyšší odborná škola Michael a Pražská fotografická škola).

Autoři u svých expozic

Letošní doprovodný program se soustředí především na prezentace samotných autorů, kteří budou téměř denně přítomni ve svých expozicích.

Již od vzniku přehlídky je na návrh odborné komise každoročně udělována cena Young Prague Photo Award mladému fotografovi do 30 let.

Díky tomuto ocenění zaznamenali dosavadní laureáti značně zvýšený zájem o svoji práci a tento kredit jim následně přinesl i zajímavé nabídky ze zahraničí.

Konání jubilejního X. ročníku PRAGUE PHOTO svědčí o dlouhodobém zájmu publika i odborníků a samotných tvůrců o takovouto specializovanou a širokou platformu.

Pro organizátory je tento zájem největší motivací do dalších let.

PRAGUE PHOTO se koná pod záštitou paní Adriany Krnáčové, primátorky hl. m. Prahy, a pod záštitou starosty Městské části Prahy 1, pana Oldřicha Lomeckého, a s podporou Magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Praha 1.


Místo konání / Venue: Kafkův dům

Náměstí Franze Kafky 3, Praha 1

Otevírací doba / Opening hours: 25. – 29. dubna 2017 10 – 19 hod.
30. dubna 2017 10 – 18 hod.

Metro / Subway: Staroměstská

Vstupné / Admission fee 90,- Kč
Snížené vstupné /Reduced fee 60,- Kč

Katalog / Catalogue 120,- Kč

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...