KAM & ZA KOLIK – PRAŽSKÁ DIVADLA

TÉMA MĚSÍCE: První krok

Je tu začátek nové sezony. Pro mnohé to znamená novou školu, nové bydlení, nové město. A velká část studentů zamíří právě do naší milé metropole, do Prahy, kde je, jak známo, největší česká koncentrace divadel na metr čtverečný. Věřte, že je opravdu z čeho vybírat. Jestli jste tedy prknům, co znamenají svět, nikdy neholdovali, zkuste některou z pražských scén a třeba budete volné večery trávit v tmavé divadelní atmosféře, na dva kroky vzdálení vašim oblíbeným hercům. Možná se vám na mysl vloudil argument á la “jsem chudý student”. Ale pozor, zahoďte předsudky a uvidíte, že se dá v našem hlavním městě kulturně vzdělat i pobavit za cenu ne vyšší než dvě piva v průměrné putyce, někdy dokonce levněji. Tak nečekejte a pročtěte našeho stručného divadelního průvodce! Protože být studentem je sakra dobrá výhoda!

Je jasné, že takhle to u nás studentů asi nechodí...

Jdeme na to! A nezačneme ničím menším, než je…..

Národní divadlo (Národní divadlo, Nová scéna, Stavovské divadlo, Státní opera)

Pro představení Národního divadla už se vám bude určitě hodit ISIC karta, na kterou můžete pořídit až dvě vstupenky. Využít můžete možnosti nákupu přes internet. Přímo v Národním divadle a též v divadle Stavovském můžete využít slevu 50 % na první a druhou galerii. Na Nové scéně pak sleva platí pro sedadla v pravém a levém okraji hlediště a ve Státní opeře na druhý balkon. Výhodou je, že můžete využít rezervace online. Jen doplním, že například do hlavní budovy Národního divadla stojí lístek do galerií kolem stokoruny, takže vy jako studenti si můžete nakráčet do „Národního“ za páďo. Kdo by to řekl, že? Dále máte možnost využít slevy zvané “last minute”. Půl hodiny před představením si mohou vysokoškoláci a studenti konzervatoří zakoupit vstupné za 50 Kč, na místa stejná, jako je psáno výše.

Divadlo Pod Palmovkou

V divadle Pod Palmovkou dostanete studentský lístek na balkon, a to za 80 Kč. “Palmovka” nabízí široký a zajímavý repertoár, takže neváhejte a koukněte na jejich stránky. Určitě si vyberete. Výhodou je opět rezervace přes internet.

Divadlo V Dlouhé

Co se týče cen, v divadle v Dlouhé to žádná sláva není. Vstupenku pro studenty lze sehnat za 160 Kč do druhé a třetí zóny. Zakoupit zlevněné vstupné lze pouze přímo v pokladně divadla v Dlouhé. Ale i přes vyšší cenu si buďte jisti, že se na tuto scénu budete chtít vrátit!

 Zkuste třeba nějaké baletní představení!

Dejvické divadlo

I do Dejvického divadla jsme vítání, a to se studentskou slevou 30 % s ISIC kartou. Jste – li studenty umělecké školy, pak máte ještě lepší výhodu – vstupenku za 50 Kč. Nezapomeňte ale, že sehnat vstupenky do tohoto divadla není nic jednoduchého a vyplatí se rezervovat a hlídat program předem!

Městská divadla pražská (ABC, Rokoko)

Městská divadla pražská, tedy ABC a Rokoko, nabízejí studentům s ISIC kartou též 50 % slevu, alespoň na většinu představení. Tato nabídka platí na vstupenky do druhé cenové kategorie. Konečná cena vaší vstupenky se tedy bude pohybovat kolem stokoruny. Druhou možností levné vstupenky je zakoupit si místo ve třetí cenové kategorii za 90 Kč.

Divadlo Na Zábradlí

Na Zábradlí využijte studentskou slevu 40 %. Cenová hranice vstupenek za plnou cenu je 100 Kč až 350 Kč, lze si tedy zajistit lístek i kolem padesátikoruny.

Švandovo divadlo na Smíchově

Slevový systém Švandova divadla studentům nabízí slevu 40 % z ceny vstupenky. Jak jistě uznáte, to vůbec není k zahození. Výjimkou je představení Kdo je tady ředitel?, kde je sleva jen 20%, a také inscenace Kurz negativního myšlení, kde můžete slevu 40 % uplatnit pouze v první až čtvrté řadě v přízemí. I na této scéně tedy seženete lístek za stovku.

Dále “Švanďák” nabízí inscenace divadla Letí za 120 Kč a také divadla Buchty a loutky za 80 Kč. Ve Švandově divadle na Smíchově můžete využít i jiných zajímavých slev!

 Některá místa seženete opravdu levně!

Hudební divadlo Karlín

I v Karlíně se něco najde. Toto hudební divadlo má k dispozici limitovaný počet vstupenek pro studenty s kartou ISIC. Za takto zvýhodněné vstupné dáte 120 Kč a lze jej zakoupit pouze na pokladně divadla. Akce neplatí pro představení Jesus Christ Superstar, Vražda za oponou a Včera tě zabiju.

Divadlo na Vinohradech

Studentské kartičky vám tu sice budou k ničemu, nejlevnější lístek však stojí 40 Kč, a to na druhý balkon. Nelekejte se, z dolního jevištního dění vám nic neunikne. Vždy si také můžete přesednout na lepší volná místa, s tím vám ráda poradí paní uvaděčka.

Činoherní klub

Ani zde si se studentskými průkazy neškrtnete, ale nejlevnější vstupenka k mání v “Činoheráku” stojí tři pětky. Ano, je sice na stání, ale můžete si být skoro jisti, že jedna židle se pro vás vždycky najde. A kdyby ne, v Činoherním klubu si užijete představení vždy a za každých podmínek! Samozřejmostí je možnost internetové koupě.

A příště se můžete těšit na průvodce pražskými galeriemi!

Foto: www.sxc.hu, morguefile.com

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...