Krok za krokem: Domácí balzám na rty

Trápí vás v zimě popraskané a suché rty? Kupované balzámy vám nezabírají? Vyrobte si za pár minut vlastní!

Zima už je v plném proudu a kromě elektrizujících vlasů vás v tomto studeném období trápí i věčně suché a popraskané rty, viďte? Vyzrajte nad vlezlými mrazy vlastním domácím balzámem a leskem na rty v jednom. Zabere to jen chviličku a výsledek je úžasný! Budete potřebovat lékařskou vazelínu, kterou koupíte v jakémkoliv supermarketu, drogerii nebo lékárně, trošku medu, potravinářské aroma (já jsem zvolila mandlové, hodit by se mohlo také třeba vanilkové nebo mátové) a dózičky, ve kterých balzám uchováte.

Budete potřebovat jen pár věcí.

První krok

Ve vodní lázni (menší mističku vložte do horké vody ve větší mističce) zahřejte jednu čajovou lžičku vazelíny, aby se s ní lépe pracovalo. Takovéto množství vám vystačí zhruba na čtyři menší dózičky.

Vazelínu rozpusťte ve vodní lázni.

Druhý krok

Až vám vazelína trošku změkne, přidejte do ní půl lžičky medu (kvůli lepší konzistenci doporučuji zvolit tekutý med) a asi tři kapky potravinářského aroma. Pokud jste šikovnější než já a dokážete si rty namalovat poslepu ve škole nebo v práci a nevypadat přitom jako klaun, můžete do vazelíny seškrábnout trošku oblíbené rtěnky.

Přidejte med a potravinářské aroma.

Třetí krok

Celou směs důkladně zamíchejte a můžete nalévat do dóziček. Pokud se nemůžete dočkat, ozkoušejte balzám hned. Doporučuji tomu ale dát alespoň hodinku, dokud směs neztuhne. A je hotovo!

Mícháme, mícháme.

 

Ozkoušeli jste náš recept? Nebo máte další tipy na výrobu mňamkózního mazadla na rty? Podělte se o ně s ostatními na našem Facebooku.

 

Foto: Lucie Vostřelová, StudentPoint

Podobné články