„Lidi na nás křičí ‚Lenka Kučavíková‘!“

Kluci si v exkluzivním rozhovoru pro StudentPoint.cz postěžovali, že lidi ani nevědí, jak se jmenujou. A co vy? Víte to?

Na první pohled byste tyhle dva kluky rozhodně netipovali na největší hvězdy českého internetu. Proslavila je především videa Debilních keců, ale ViralBrothers, tedy Erik Meldík a Čeněk Stýblo mají cíle daleko vyšší!

Takže první otázka na vás snad ani nemůže být jiná, než „Kdo je Lenka Kučavíková“?

Čeněk: Toť otázka… Hele je to normálně fiktivní, vymyšlená postava. (směje se) V mojí hlavě – víš co, to je něco jako paní Colombová. (směje se)

Kterou nikdy nikdo neviděl…?

Erik: Počkej, ne-ne, vždyť ona si to fakt myslí… Fakt si myslíš, že je Lenka fiktivní?

No jasně (smích)

Erik (k Čeňkovi): Ona bude na tebe nasraná, až si to přečte, žes ji zapřel. A vždyť ji už lidi viděli!

A jak se prodávají vaše trička s nápisem „Kdo je Lenka Kučavíková“?

Erik: O tom nám ani nemluv!

Chodíte často na poštu?

Erik: My už jsme to trošku začali bojkotovat. (směje se) Jsme totiž zjistili, že už jsme jenom pošťáci a sekretářky…

Čeněk: Nějak na to teď nemáme sílu, máme doma ještě asi sto triček, které jsme nerozeslali…

Erik: Za to se všem omlouváme! Ale jestli by měl někdo zájem to dělat, tak ať se nám ozve…

Čeněk: Hele, Lenka to pošle.

Erik: Jo vlastně, Lenka Kučavíková to bude posílat! My jsme čekali, až udělá státnice… My ji využijem na všechno. (směje se)

Vaše videa se stala největším hitem českého internetu, mají obrovskou sledovanost. Jak snášíte popularitu? To, že vás poznávají lidi na ulici, v klubech…?

Erik: Já strašně špatně, ale Čeněk dobře. Čeněk se hned všem podepisuje. (směje se)

Čeněk: A proč myslíš, že nás lidi poznávají?

Erik: Jo, proč myslíš? Všimla sis, že nás tu někdo zdravil, nebo že by nás poznal?

Já jsem vás třeba poznala hned.

Čeněk: To je ale tvoje práce. (směje se)

A nepoznávají snad?

Erik: Víš, ona je to taková pseudosláva. Oni nás lidi vlastně neznají. U většiny je to tak, že nás jako poznají, ale vůbec nemají tušení, jak se třeba jmenuju. A křičí na nás buď „Debilní kecy“ nebo „Lenka Kučavíková“. (směje se)

Takže Lenka je v tomhle slavnější než vy?

Čeněk: Určitě! Nikdo neví, že já se jmenuju Čeněk a on Erik. Nebo teď už to trochu začínají vědět…

Erik: Teď, když začínáme do videí říkat „Ahoj, já jsem Erik“ a „Ahoj, já jsem Čeněk“, tak už to trochu vědí. (směje se) Ale Kučavíkovou zná fakt každej!

Abychom si to tedy shrnuli, Lenka Kučavíková je, Čeňku, tvoje holka a zároveň jedna z ústředních postav vašich videí. V Pomstě jsi ji dokonce načapal s Erikem v posteli! Jak to dopadlo, jsme všichni viděli, řekni mi ale, na co máš prosím tě doma ten dopravní kužel?! 

Čeněk (směje se): Toho si někdo všimnul? Hele, to je bývalá rekvizita. My jsme dřív točili pro Stream.cz pořad Desatero a tam v každým díle aspoň jednou proběhl týpek s kuželem na hlavě. No a když jsme to skončili, tak jsem si to vzal domů a tam to teď je. Až takhle to lidi řeší, jo? (směje se)

Máte práci nějak rozdělenou? Že třeba někdo dělá scénář, někdo je spíš přes technické věci?

Erik: Ne, oba děláme všechno. Od nápadu, přes scénář, hraní a točení, střih, až po vložení na internet je to naše společná práce, maximálně tam jsou nějaký lidi jako komparz.

Čeněk: Jediné, co dělá Erik navíc, je klapka. To já nedělám, mně to moc nejde. Ale časem bych se chtěl k tomu taky propracovat. (směje se)

Jste nervózní, než pustíte nové video do světa, tedy na internet?

Erik: Strašně! To můžeme říct, ne? (Čeněk přikyvuje) Prostě máme takovej problém, že když dáme nový video, tak nemůžeme třeba dvě noci vůbec spát. Když to video hned za první večer udělá třeba 100 000 shlédnutí a teď vidíš, jak ti všude přibývají ty čísla, bliká to a naskakuje… Úplně cítíš, jak se to po tom netu rozšiřuje, to je fakt síla. To ani nechceš a stejně tu energii z toho vnímáš! Normálně vypneš facebook a počítač, jdeš si lehnout, snažíš se na to nemyslet a usnout, ale nejde to. Každých pět minut se na tebe podívá 15 000 lidí, je to fakt zvláštní…

To je ale dobrý pocit, ne?

Erik: Na jednu stranu jo, ale na druhou jsme fakt třeba dva dny nemohli spát.

Čeněk: Ve chvíli, kdy to fakt jede, kdy tam denně přibývá 200 nebo 300 tisíc shlédnutí, tak to není jenom, že se na to lidi podívají, ale ještě to přeposílají, baví se o tom, lajkují a my to nějak cítíme. Fakt dva dny po vypuštění toho videa nemůžeme nic dělat, na nic se pořádně soustředit.

Než jste udělali Debilní kecy, měli jste také úspěšná videa se slušnou sledovaností, ale tohle překonalo na české poměry hodně vysoká čísla. Čekali jste takový úspěch?

Erik: Na úspěchu je krásný to, že ho nikdy nemůžeš čekat. (směje se) Udělat 100 nebo 200 tisíc, to už je pro nás dneska se zkušenostmi, které máme, v pohodě! Udělat 2 milióny, to už je i trochu haluz. Je to o tom, co zrovna frčí, o náladě společnosti, o náhodě, jestli to zrovna nenasdílí třeba Jarda Jágr…

Čeněk: Ono i ve světě se milion shlédnutí považuje za úspěch, a to jsou videa v angličtině. A my to máme v češtině!

Za takovými čísly musí být spousta práce, zasloužíte si určitě pořádnou dovolenou. Plánujete teď na léto nějaký odpočinek?

Erik: Ani ne. Není potřeba. Chceme hlavně makat. Na dovolenou jezdí ti, kdo už se chtějí jenom flákat.

Čeněk: To jsou ale kecy! (směje se)

Erik (směje se): Ale já teď fakt nemám potřebu jet někam na dovolenou, protože od tý doby, co nejsem v práci a dělám jenom ViralBrothers, tak…

Čeněk: My jsme na dovolené furt.

Erik: Tak to zas ne. Když máme projekt, tak makáme třeba 20 hodin denně! Ale když nemáme, tak já si prostě řeknu… Protože my máme s Čeňkem hlasovací právo 50 %. Tak já si prostě řeknu, že třeba nic dělat nebudu, a hned si to odhlasuju. A on nemůže nic říct. (směje se) A stejně tak to může udělat on – říct: „Já jedu na Moravu ve čtvrtek a přijedu v pondělí, hlasujeme“ a zvedne ruku. A je to. Takže takhle teď fungujeme. (směje se)

Kluci, děkuji vám za milé a veselé povídání, a ať vám to dál šlape jako doteď!

Všechna videa ViralBrothers můžete vidět na jejich YouTube kanálu a o novinách se dozvíte jako první, když si kluky přidáte na Facebooku.

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...