Make-up maskérů filmových hvězd…

... slýchali jsme v reklamách. Jaká je pravda?

Ale jaké značky vizážisté opravdu používají, jaké produkty si chválí?

Světové hvězdy make-upu

Co se týče světových vizážistů, záleží na tom, v jakém prostředí pracují. Samozřejmě něco jiného se použije pro módní přehlídku a něco jiného na focení modelky v Alpách. Co se týče focení do časopisů, není důležité, aby líčení vydrželo celý den, nicméně barvy musí krásně vypadat, být syté, pigmentované a neházet nežádoucí odlesky. Takovou kosmetiku nabízí třeba profesionální značka YABY nebo Kryolan. Když je klíčová výdrž, nic nepředčí krémový make-up RCMA a extra silný pudr Ben Nye.

Čeští vizážisté jsou na tom o poznání hůř v porovnání s těmi světovými.

Někteří vizážité rádi vrství, proto používají běžně dostupnou kosmetiku a poloprofesionální značky, například M.A.C. a MUFE. Taková Lisa Eldridge podává skvělé výsledky už dvacet let, i když pracuje s Chanelem nebo Maybelline. Řasenky má ráda právě od značky Max Factor. Takže ano, MF vizážisté občas opravdu použijí. Dnes mají ale mnohem více možností. Trochu luxusnější verzi legendárního Pan Sticku od MF ale dnes hledají u Bobbi Brown.

Čeští vizážisté

Z nějakého důvodu se čeští vizážisté vyznačují láskou k levným očním stínům značek e.l.f., Sleek, či dokonce bezejmenných paletek osmdesáti osmi stínů. Kvalita těchto stínů má k profesionální kvalitě hodně daleko. Jsou vhodné spíše pro velmi mladé slečny, které mají k líčení ještě dětský a objevitelský přístup. Stíny jsou nevýrazné, pracuje se s nimi špatně, rychle opadávají a při nanášení strašně práší. Jejich jedinou výhodou je cena, ale nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci, ne?

Legendární paletka bezpočtu stínů.

Další častou chybou, kterou čeští vizážisté dělají, je, že nedodržují hygienu. Když na mě v televizní maskérně nanesla vizážistka lesk na rty přímo z tuby, byla jsem tak zaskočená, že jsem se ani nestihla bránit.

Čeští vizážisté používají většinou kosmetiku velmi levnou nebo vše od jedné značky, mají malý rozhled na kosmetickém trhu. Ale čest výjimkám.

Využili jste někdy služeb vizážisty?

Foto: deviantart.com

Podobné články