Malujeme, malujeme, malujeme na obličej

Máte rádi děti? Baví vás malování? Chcete si přivydělat? Tak pozor!

Ideální způsob ke zlepšování svých kreativních schopností, s trochou šikovnosti spojený s menším či větším výdělkem, se skrývá v malování na obličej.

CO JE FACEPAINTING?

Malování na obličej, anglicky facepainting, se v několika posledních letech hojně rozšířilo a stalo se oblíbeným nejen mezi dětmi. Facepainting je forma zdobení tváře, ale i celého těla speciálními barvami, které jsou pro kůži nezávadné. Facepainting není v žádném případě trvalejší záležitost, proto strach není na místě. Barvy lze lehce umýt vodou či pleťovým mlékem. Namalovat si můžete prakticky vše, od drobných vzorů přes designové výstřelky až po nejrůznější zvířectvo, superhrdinstvo, a především škálu různobarevných motýlků, kteří jsou u malých slečen velice oblíbení.

Facepainting.

KDE TO NAJDU?

Slečny, vzácněji i muže malující na obličej není vůbec těžké potkat. Při příležitosti mnohých akcí pro děti, ať již v obchodních domech, v dětských centrech či na otevřeném prostoru, můžete tento druh umělců najít. Není třeba se stydět a s pocitem toho, že jsme na takové výstřelky staří, obrátit svůj krok. Seberte odvahu, najděte v sobě skryté dítě a jděte do toho.

Tygr.

JAK ZAČÍT MALOVAT?

K malování na obličej potřebujete především trochu šikovnosti, a co je důležité, notnou dávku trpělivosti. Děti jsou neposedové, a proto nečekejte, že se vám bude malovat, tak jako v klidu domova na papír či malířské plátno.

Rozhodnete-li se malovat na obličej a v souvislosti s tím i vydělávat peníze, budete se muset smířit s investicí do potřebného vybavení. Barvy určené k facepaintingu nepatří k nejlevnějším, ale investice se vám jistě vrátí.

Barvy lze sehnat přes internetové obchody, ale také v prodejnách maškarních kostýmů. Barev je více druhů: existují klasické palety, které připomínají vodovky, ale prodávají se i větší, jednotlivé barvy. Osobně doporučuji jednotlivé barvy. Vydrží vám déle, lépe chytají na kůži, a především jsou praktičtější při malování celého obličeje houbičkou.

Ano, houbička, další věc, která je pro malíře na obličej nezbytná. Spidermana, Hulka, pejska nebo třeba čerta těžko namalujete bez houbičky. Houbička se používá k „vybarvování“ větších podkladových ploch, případně celého obličeje. Pro trénink lze využít i klasickou (čistou!) houbičku na nádobí, nicméně pokud se budete chtít malování věnovat naplno, rozhodně stačit nebude, je totiž poměrně hrubá.

Při kreslení detailů je potřeba mít kvalitní štětce. Do štětců se vyplatí investovat, jinak se vám po prvních obrázcích roztřepí a nenamalujete s nimi nic. Je třeba pořídit si štětce jak kulaté, tak ploché. Rozhodně je nutné mít více tenkých, tvrdších štětců k vymalovávání těch nejmenších obrázků.

Takové jsou tedy hlavní potřeby, bez kterých své malé podnikání nerozjedete. Kromě toho samozřejmě bude nutné pořídit si kalíšek na vodu, kapesníky, mokré ubrousky, popřípadě zrcátko k okamžitému prezentování výrobků.

Barvičky.

JAK A KDE TO PROVÉST?

Malovat na obličej můžete pro určitou firmu či na vlastní pěst. Pokud si vyberete možnost první, doporučuji kontaktovat některou firmu či zařízení, které takové služby nabízí, a optat se, zda nehledají malířské posily. Není nic jednoduššího, v takovém případě ani nebude nutné, investovat do vybavení.

Chcete-li rozjet facepainting na vlastní pěst, pořiďte si jednoduše živnostenský list. Žádost o živnostenský list lze podat na kterémkoli živnostenském úřadě či elektronickou formou. Jediné, co budete potřebovat, je výpis z rejstříku trestů, který seženete na počkání v kontaktních místech CZECH POINT, platný občanský průkaz a tisíc korun. Dalším krokem jsou kontakty. Nebojte se a pište všem, koho by mohla vaše nabídka oslovit. Pořádají se ve vašem okolí dětské dny, firemní akce nebo jiné akce pro děti? Vnuťte se jim! Takové akce pak mohou tvořit hlavní náplň vašeho malého podnikání, a můžete tak získávat další a další kontakty. Nebojte se toho, vytvořte si plakáty, kde budete nabízet své služby, vylepte je na nástěnky ve svém městě a čekejte, zda se neobjeví někdo, kdo by chtěl ozvláštnit oslavu narozenin svého potomka malováním na obličej. Prodejte to, co umíte!

Rybka.

 

Máte zkušenosti s malováním na obličej? Podělte se o to s námi na Facebooku.

 

Foto: flickr.com

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...