Napiš si!

Přijde ti divné, poslat dopis sám sobě? A co kdyby si mohl mluvit se svým budoucím já a říct mu, co chceš? Zajímavé? Tak vyzkoušej futureme.org!

Uvažujete někdy, jaké by to bylo, kdyby vás v některých chvílích vašeho života neopustil zdravý rozum, vy jste mohli racionálně uvažovat a udělat to tak, jak jste si celou dobu plánovali, jenomže pak vás to nenapadlo? A co kdybyste si třeba to všechno, co vás napadlo, mohli ve vhodnou chvíli připomenout a usnadnit si tím tak život? Zkuste si napsat dopis do budoucnosti! Je to jednoduché. Otevřete si stránku futureme.org a začněte.

Pokud jen trochu ovládáte základy angličtiny, nebude to pro vás problém. Pokud ne, přinášíme Vám krátký návod.

1. Vaše e-mailová adresa

2. Předmět

3. Váš dopis

4. Datum, kdy vám dopis bude doručen

5. Chcete, aby si dopis mohli přečíst anonymně i ostatní (public) nebo jej chcete pro sebe (private)

6. Chcete přidat obrázek?

7. Opište kód z obrázku

A klikněte na send to future!

Nevíte, co byste chtěli říct svému já? Když už Vás nenapadá žádné životní moudro, vzkaz do budoucna nebo něco, co chcete, abyste udělali, zkuste si vybrat nějakou významnou událost. Například vaše narozeniny, den před přijímačkami na školu nebo třeba těžkou zkouškou. Pak si asi uvědomte, jak se budete cítit. Popřemýšlejte, co byste chtěli v tu chvíli slyšet nebo co by vás potěšilo. No a dopis je na světě.

Pokud se vám to pořád nezdá jako dobrý nápad, zkuste si prostě sednout a psát. O tom, co zrovna cítíte, co děláte, jak se máte a jaký je váš život. Pak na to klidně zapomeňte. Možná, že až za dva, tři, čtyři roky obdržíte e-mail, který bude začínat – Drahé budoucí Já – budete překvapeni. Zjistíte, že na problémy, které jste měli kdysi, si dneska už ani nevzpomenete. Třeba to, že vám zrovna nešla matika nebo jste nemohli ani za nic dopsat tu seminárku s tématem bez nápadu. A třeba si taky jen povzdechnete, jaký byl váš život kdysi krásný, a začnete znovu dělat všechno pro to, abyste se měli stejně, jako před třemi lety.

Nezáleží na tom, co napíšete. Jestli jenom tak budete filozofovat nebo si předem promyslíte dokonalou úvahu na nějaké téma. Je důležité, aby e-mail splnil svůj účel. A ten plní ve chvíli, kdy stisknete tlačítko odeslat.

Foto: www.futureme.org; en.wikipedia.org

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...