7 těch největších historických záhad, ze kterých budete mít husí kůži

Máte rádi záhady? Tak si pojďte přečíst článek o mysteriózních historických událostech, které dodneška nebyly zcela úplně přijatelně vysvětleny.

Ne, nebojte se. Neproměnili jsme se v ezo – web, co do vás bude ládovat teorie o mimozemšťanech v Egyptě  a zaštiťovat se americkými vědci. Spíš jsme sami přišli až v dospělosti na to, že dějepis není jen suchý sběr dat, které vám ve správné chronologii dá fiktivní pocit, že teď už víte o bídné lidské rase všechno.

Historie obsahuje ale i některé záhady, které jsou natolik chilling, že si je smlsnete s větší chutí než odpolední díly Věřte- nevěřte na Primě, když jste ještě byli prckové. Proto jsme pro vás vybrali pár mysteriozních údálostí, které vám budou chvíli vrtat hlavou. Takže si radši rožněte lampičku a vemte si inkontinenční pleny. Jdeme na to.

Kolonie Raonake

Kolonii Raonake se do dnešních dnů přezdívá Ztracená kolonie. Byla založena v 16. st. v Severní Karolíně Sirem Walterem Raleighem z pověření královny Alžběty. Protože Angličané si přece jen chtěli ukrojit ze Severní Ameriky nějaký ten krajíc. Když se ale guvernér této osady otočil v Anglii pro nějaké ty zásoby, tak po návratu nenašel nic. Žádné lidi, žádná těla, žádné vzkazy. Dokonce i budovy byly pryč. Přes sto osadníků zmizelo bez naprosté známky, že by kdy někdy existovali. Jedinou připomínkou, že tu kdy žili, byla tři písmena RAO na zbytku plotu. Sice si můžeme myslet, že impulsivní stěhování je běžná věc, ale toto milí osadníci vážně trochu přepískli.

Plující kameny

Teď si budete myslet, že vás trochu taháme za nohu, ale opak je pravdou. V americkém Údolí smrti jsou šutry, které se tak trochu hýbou, když se nudí. Roky si lidé mysleli, že se prostě snaží jen utéct z této bohem zapomenuté krajiny, ale později se ukázalo, že vysvětlení je mnohem prostší. V noci kameny namrzaly a vlivem větru se po těchto ledových ploškách postupně posouvaly i o několik stovek metrů. Ale svým ezo přátelům to neříkejte. Nechte je žít sen o šutrech s telekinetickými schopnostmi.

Wow! signál

V srpnu roku 1977 se Dr. Jerry R. Ehman znudeně protáčel na židli při hledání mimozemské inteligence v rámci programu SETI. Protože nutno říct – u této práce nemáte nikdy moc dat ke zpracování. Najednou ale zaznamenal úzkopásmový rádiový signál, který přišel mimo sluneční soustavu. Signál trval jen 72 vteřin a vědcům se ho nikdy nepodařilo objasnit. Sám Ehman byl tak v šoku, že na výpis dat napsal jen „wow!“, podle kterého byl tento signál pojmenován.

Tunguská událost

Možná jste někdy slyšeli o termínu „tunguský asteroid“, ale pravdou je, že my tento název nepoužíváme záměrně. 30. Června 1908 došlo v prostoru centrální Sibiře k výbuchu tak masivnímu, že zničila celou oblast o rozměru 2000 km2 a polámala 60 milionů stromů. Pro větší představu:  prostě explodovala bez varování země o velikosti necelých pěti Prah i s přilehlými čtvrtěmi jako Horní Počernice a Čakovice. A to je sakra děsivé. Podle oficiální zprávy, která měla uklidnit širokou veřejnost, šlo o náraz asteroidu (děkujeme pěkne, to nás vůbec neuklidnilo). Záhadou však je, že žádné byť stopové prvky takového asteroidu nebyly nalezeny. Ba dum tsss.

Voynichův rukopis

Tento almanach byl napsán podle radiokarbonové metody datování kolem roku 1404. Ale to, že je starý jako vaše máma, ho ještě nedělá tak zajímavým. Když ho vědci poprvé v Itálii otevřeli, tak byli poněkud zmateni. Obsah tohoto almanachu je plný nákresů rostlin, kryptozoologických obrázků, alchymických obrazců a to vše je hustě okomentováno poznámkami v jazyce, který podle lingvistů neexistuje.  Takže výzva je jasná, milí geekovští studenti elfštiny. Vaše chvíle slávy čeká.

DB Cooper

Pokud by v etymologickém slovníku mělo být vysvětleno slovo cool, tak u něj bude nápis tohoto chlapíka. Protože díky svému I – dont-give-a-shit borcovství se do historie zapsal určitě. Tento terorista amatér unesl l 24. listopadu 1971 letadl a za pasažéry získal výkupné 200 000 dollarů. Poté s letadlem elegantně odletěl a vyskočil s padákem. Dodnes je známo jenom jeho fiktivního jméno, na které si koupil letenku. Ačkoliv si FBI dlouhá léta myslela, že pád letadla nepřežil, tak koncem osmdesátých let byly zaznamenány v oběhu některé bankovky, které mu tenkrát byly při výměně za rukojmí dány. Pátrání po něm stále běží.

Mary Celeste

Pokud přemýšlíte, kde vznikaly všechny ty strašidelné legendy o lodích duchů, tak bychom tu jeden historický příklad měli. Tahle americká  brigantina byla nalezena, jak se bezprizorně pohupuje okolo azorských ostrovů na konci 19.st. Loď byla nepoškozená, dobře zásobená a nic z ní nezmizelo, takže přepadní piráty nepřipadalo v úvahu. Vše bylo netknuté a na svém místě. Až na posádku. Tu se už nikdy nepodařilo najít.

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...