Neobvyklý kalendář

Vstáváte ráno bez nálady a vracíte se domů vyčerpaní? Zpříjemněte si den povzbudivými citáty.

A rovnou každý den! Exley Helen pro nás připravila kalendář, ve kterém každý den najdeme kus moudra. Co si budeme povídat o samotné autorce? Všechny její knihy jsou zaměřeny stejně pozitivně. Moudrost, štěstí, naděje. Její slova, rady a líbezné citáty nám prostírá v malých formátech knih, někdy lze dokonce hovořit o mini knížkách, které se bez problému vejdou i do malé kapsy u kalhot. Výběr je opravdu široký a v knihkupectvích je nelze přehlédnout.

„Nejbohatší člověk je ten, který je spokojený s málem, protože spokojenost je bohatsvím přírody.“

Sokrates (asi 469 – 399 př.n.l.)

Není citát jako citát

365 dní v roce, 365 citátů na každý den. A to nejen ledajakých citátů. Jsou pečlivě vybrány z hlav největších světových myslitelů, ať už současných, tak minulých. Každá strana je originál s příjemnou ilustrací, každý citát pohladí po duši. Nad vším, ať už chcete nebo ne, se budete zamýšlet a stále se k netradičnímu kalendáři vracet. Publikaci vydalo nakladatelství Slovart.

Každá strana je pravdou.Kalendář beze jmen

Možná by někdo mohl namítnout, že je nepraktické, když se zde nevyskytují jednotlivá jména a jejich svátky, řádky na psaní důležitých událostí či Státní svátky jako jsou u klasického kalendáře. Ale nezapoměňme, že toto opravdu není normální kalendář, který se bohužel stává pouhým připomněním. Zde se jedná o každodenní, ale za to ojedinělou věc, která dokáže člověku pozvednout náladu pouhým otočením stránky. Navíc pokaždé s jiným obrázkem. Tak si například představme náročný víkend, kdy se vracíme domů v neděli večer a v pondělí musíme do práce – jak odporná představa. Ráno v 6:00 zazvoní budík, který bohužel nemůžeme ignorovat. A hnedle jak otevřu oči a jakž takž se postavím, otočím stránku s uklidňujícím obrázkem moře na které je psaný citát, jenž mi dodá opravdu uklidňující energii. No není to krásné? Ze zkušenosti potvzuji, že je opravdu příjemnější ráno, když si jako první přečtete něco pozitivního, než když myslíte na to, že máte celý týden práce před sebou.

„Čas je jediný opravdový kapitál, který lidské bytosti mají a jediná věc, kterou si nemůžeme dovolit ztratit.

Thomas Edison (1847-1931)

Exley Helen zná celý svět

Jejích knih o moudrosti se prodalo už více jak 3 miliony. Z této edice netradičních kalendářů vyšly také citáty o přátelství a o moudrosti. Exley není jen pouhou spisovatelkou rozdávající své moudrosti. Je přímo ředitelka nakladatelství, což vysvětluje nespočet vydaných děl v tak rozmanité velikosti.

Sháníte narychlo nějaký dárek? Lámete si hlavu nad tím, co zase kupovat? Neváhejte ani chviličku a vzpomeňte si na tento článek. Originální, pozitivní, ku prospěchu! Tímto rozhodně nemáte co zkazit.

 

Máte rádi citáty? Podělte se s námi o vaše nejoblíbenější na Facebooku!

 

Helen Exley – Pro klid v duši. 1. vyd. Praha: Slovart, 2013. 368.s. ISBN: 9788073917340.

 

Foto: travelimg.org, slovart.cz

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...