Netradiční knihomolské dárky nejen k Valentýnu

Nechcete zase nadělovat jenom knihy? Tak se inspirujte v našem článku!

Na začátek si vyjasněme, že obdarovávat svého vyvoleného/svou vyvolenou knihami rozhodně není nic špatného. Jenže pokud má někdo k smrti rád knihy, tak trochu se nabízí prostě zajít do knihkupectví, strávit tam kratší či delší čas hledáním a pak úlovek předat v patřičně ozdobném obalu. Obdarovaného jistě potěšíte, ale přiznejte si, že je to potěšení tak trochu prvoplánové. Samozřejmě můžete zvolit variantu podepsaného výtisku, historicky prvního vydání a podobných oživení, ale kniha bude stále knihou. My vám proto přinášíme několik tipů na dárky pro tři určité skupiny knihomolů.

1) Knihomol s vlastními literárními ambicemi

Kdo rád čte, má velmi často jen krůček k pokusu o sepsání vlastního díla. Není důležité, zda výtvory posílá do literárních soutěží nebo si píše jenom doma do šuplíku, protože pro vás se otevírají nové možnosti dárků tak jako tak! Dneska sice kdekdo píše na počítači, ale Valentýn by měl být přeci jen trochu o té poetice a romantice. Zkuste darovat své drahé spisovatelské polovičce třeba krásné pero nebo originální blok. Pera seženete v rozmezí od několika stokorun až po statisíce, ve všech možných barvách a třeba i dozdobená blýskavými krystaly jedné populární značky. Blok je pak jednoznačně levnější záležitostí, a pokud vás neuspokojí široká nabídka v obchodech či na tvořilkovských serverech, můžete zkusit nějaký vyrobit. Tahle varianta je rozhodně nejoriginálnější a nejosobnější ze všech. Valentýnským bonusem je, že obdarovanému dokážete, že ho v jeho spisovatelských plánech podporujete a fandíte mu. Zkuste svému šampionovi vytvořit balíček z krásného bloku, pera a knížky o tvůrčím psaní a garantujeme stoprocentní úspěch!

Ideální balíček pro začínajícího literáta.

2) Knihomol s jednou nejoblíbenější knihou

Tenhle typ už pravděpodobně všechny možné výtisky své zamilované knihy má. Můžete mu zkusit nadělit ještě třeba audioknihu nebo zkusit něco originálnějšího. Pokud má váš cíl nejraději Malého prince, máte vyhráno. Internet je doslova přeplněný všemi možnými věcmi s ním a vy můžete do sytosti rozdávat tašky, boty nebo třeba originální řetízek s Princovou liškou. Ne každý má však to štěstí, že by jeho polovička měla ráda Malého prince. Pak už musíte zapojit fantazii a zkusit prozkoumat, jaké možnosti kniha skrývá. V případě knih, podle kterých byly natočeny filmy, tu jsou samozřejmě hromady marketingových hračiček. Milovnici Pána prstenů tak můžete pořídit skoro pravý prsten moci a milovníka Harryho Pottera vzít na romantický výlet do filmových ateliérů za Londýnem. Nebo můžete třeba vyrobit tričko. Já to své infantilní proměnila v tracyho-tygro-fanouškovské za pomoci jediné fixy na textil. To dokazuje minimálně to, že to zvládne každé pako.

Oblíbená kniha může být vzorem pro módní doplněk.

3) Knihomol pracující s knihami

Existuje určité procento knihomolů, kteří mají knihy přímo v popisu práce. Mezi ty se řadí knihkupci, recenzenti, zaměstnanci nakladatelství a samozřejmě samotní spisovatelé. Těmto profesionálům samozřejmě také můžete udělat radost celou řadou neobvyklých dárků. V kanceláři budou určitě všichni ostatní knihomolové závidět skvělý hrníček, a pokud chcete něco mazlivějšího, prodává se dokonce i plyšový knihomol. Potěší určitě i stylový obal na knihu, se kterým právě ten váš knihomol mezi ostatními jistě povýší!

Dárky, kterými profesionální knihomol oslní!

Pokud vás knihy jako dárky zajímají, doporučujeme podívat se na dárkový web dobrá víla. Tam si vyberete skoro pro každého nebo pro každou příležitost. Dárek pro knihomola, pro kamarádku i pro tchýni?

Foto: sxc.hu, fler.cz, alza.cz, martinus.cz, grada.cz, sperky-aurea.cz, Jana Štukhejlová – StudentPoint

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...