Papírová holka z papírového města

Po knihách Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky přichází Papírová města.

Kdo by v dnešní době neznal amerického spisovatele Johna Greena, od kterého u nakladatelství Knižní klub vyšly hned tři bestsellery? Kniha Hvězdy nám nepřály měla u čtenářů takový úspěch, že jsme se dočkali filmového zpracování, které je stejně vydařené. Papírová města jsou další celosvětově známou knihou, u které byla filmová práva prodána, a dámy a pánové, právě se natáčejí! Proto neotálejte a přečtěte si knihu dřív, než k nám dorazí film.

Papírová holka.

Záhadná Margo a zamilovaný Quentin

Margo Rothová Spiegelmanová a Quentin Jacobsen jsou sousedé. Když byli menší, jezdívali spolu do parku, ale jednoho dne bylo v parku něco jinak. Mrtvola. Čas plynul, a jak postupně vyrůstali, začali se také odcizovat. Už se tak často nescházeli a jen občas spolu prohodili pár slov. Když oba dva prožijí nezapomenutelnou noc, Margo zmizí. To ale v jejím případě není nic nového, protože se po pár dnech vždy objeví. Ale tentokrát je to jinak. Quentin, zvaný Q, spolu s přáteli začnou pátrat po stopách, které za sebou Margo zanechala.

Provázky  Tráva  Plavidlo

Papírová města jsou rozdělena na tři části. Podle názvů vám to jistě nic moc neřekne, ale pro mě osobně by se tomu také dalo říkat skvěle rozjetý začátek, táhlá prostřední část, kterou bohužel nemůžeme přeskočit, a ve třetí části zase navazujeme na akční začátek. Když kniha začne skvělým dobrodružstvím, očekáváte, že v tomto duchu bude dělaná celá kniha. Ale v té druhé části se to opravdu moc nevyvedlo. Každopádně jsme se v poslední části dočkali toho, na co jsme tak urputně čekali. Na nečekaný konec!

Knižní obálka.

Kniha se čte sama

Pokud už jste četli nějakou knihu od Greena, jistě víte, že má skvělý vypravěčský styl, který nechybí ani v Papírových městech. John Green vás dokáže vtáhnout do děje tak, že máte pocit, jako byste tam s postavami byli. Dalším znakem tohoto autora jsou propracované a uvěřitelné postavy, ze kterých budete nadšeni. Zamilujete si nejenom hlavní postavy Margo a Quentina, ale poznáte i Bena a Radara, kteří spolu s Quentinem tvoří nerozlučnou trojku a jejich hlášky jsou bezvadné.

Jestliže nad touto knihou ještě váháte, musí to být maximálně tak nedostatkem peněz v peněžence, poněvadž Papírová města doporučuji každému čtenáři v každé věkové kategorii. 

 

Četli jste už nějakou knihu od Johna Greena? Komentujte zde nebo na Facebooku.

 

GREEN John. Papírová města. Praha: Knižní klub, 2014, 288 s. ISBN 978-80-242-4588-1

 

Foto: Bux.cz, Deviantart.com/DEFYxxNORMALITY, Deviantart.com/ExquisitelyExplicit

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...