Plánuju tetování po celém těle, říká miss

Vítězka miss Tattoo convention Prague 2013 Adriana Křečková si svá tetování pečlivě promýšlí. Každé pro ni má význam. Jak vnímá své vítězství v soutěži?

Jak by ses ty sama charakterizovala, jaká jsi?

Zdravím, jmenuji se Adriana, bydlím v Mladé Boleslavi. Měla bych se charakterizovat, ale je těžké se nějak zaškatulkovat nebo popsat. Lépe by to za mě asi zvládli lidé mně blízcí.

Co nebo kdo tě přivedl na myšlenku zúčastnit se 3th MISS TATTOO CONVENTION?

Na myšlenku zúčastnit se Miss mě vedla zvědavost. Byla to moje první konvence, kterou jsem si patřičně užila. Ale hlavně jsem chtěla ukázat Pražákům, jak se tetuje tam u nás.

Adriana.

Co očekáváš od svého nově získaného titulu? Máš nějaké ambice či touhy v tattoo modelingu?

Od titulu upřímně nevím, co čekat. Pořád jsem si to ještě úplně neuvědomila. Doufám, že se mi ozvou fotografové, kterým bych se třeba hodila na focení, nebo se líbila.

Z jaké výhry máš největší radost?

Největší radost mám asi z focení s panem Slámou, na které se velice těším.

Jaká je tvá cesta ve zdobení těla? Kdy sis pořídila první?

První tetování jsem si pořídila až v 18 letech a jsem ráda. Mohla jsem si vše důkladně promyslet a nedat si jen tak něco. K tetování jsem se dostala náhodou na internetu a od té doby jsem ho chtěla. Ale počkala jsem si.

Adriana.

Nesou tvá tetování nějaký speciální význam?

Moje tetování jsem ze začátku vybírala tak, aby pro mě mělo smysl nebo nějakou souvislost s mým životem. Teď už vybírám spíš podle toho, aby se mi hodilo. Snažím se mít tetování v jednom stylu, nechci plácat pátý přes devátý.

Kdo tě tetuje?

Tetování, které mám zatím na sobě je od více tatérů z okolí, ale teď jsem se hodně „zasekla“ ve studiu Ta boa v Mladé Boleslavi, odkud mám vlastně větší část svých tetování. Tetuje mě skvělá tatérka a moje dobrá kamarádka Káča. Jsem u ní vlastně víc než doma.

Adriana.

Co je pro tebe inspirací při výběru? Máš nějaký tattoo vzor?

Vyloženě inspiraci nemám. Vždy si vymyslím něco, co se mi buď hodí, nebo to má pro mě smysl. Pak hledám, než najdu, co by se mi na mě líbilo. Jen krk byl vlastně úplně na zakázku, vymýšlel mi to jeden tatér z okolí, který to zvládl naprosto bravurně.

Máš nějaké své nejoblíbenější tetování, nebo snad nějakého lituješ?

Nejoblíbenější tetování vám prozradit nemůžu, vzhledem k tomu, že se mi všechny tetování začínají slévat do jednoho velkého tetování. Ale kdybych musela vybrat, byl by to krk, na který jsem patřičně hrdá. Snažila jsem se vymyslet z relativně tradičního motivu něco originálního, což se povedlo.

Plánuješ další obrazy na svém těle?

Tetování plánuju spoustu, jednou bych chtěla být potetovaná úplně celá. Ale v současné době mám v plánu pět tetování. Rozhodně bych chtěla dodělat krk, břicho, bok a druhý rukáv.

Adriana.

Co ty a – piercing, skarifikace, branding nebo další tělesné modifikace?

Piercingy jsem si prošla, měla jsem jich opravdu spoustu, ale nějak jsem zjistila, že tetování mám radši. Jinak v současné době mám čtyři dermály, které chci ještě doplnit. Dále bych chtěla podkožní implantáty časem. A přemýšlím i nad scarifikací.

Co na tvou image říká okolí?

Rodiče mě vždycky podporovali, co se týkalo vlasů i piercingů. Ale čím více přibývalo tetování, tím hůř to začala rodina snášet. Maminka ze mě chtěla roztomilou blonďatou holčičku, což ji trochu nevyšlo.  Přátelé mě berou takovou, jaká jsem, za což jim jsem velmi vděčná. Lidé, kterým se to líbí, mě potěší. Ale ostatní neřeším. Řídím se heslem, že člověk žije jen jednou, tak proč se omezovat kvůli cizím lidem.

Adriana.

Máš v tetování nějaký cíl, kterého bys chtěla dosáhnout?

Mým cílem v tetování je být jednou úplně celá a mít volné místo jen na hlavě a obličeji. Ale to je zatím otázka času, s modifikacemi a tetováním jsem teprve na začátku.

Na závěr je tu prostor pro tebe – chceš něco vzkázat čtenářům StudentPoint.cz?

Čtenářům bych chtěla vzkázat jen to, ať si jdou za svým snem ohledně tetování a neřídí se ostatními lidmi. Tím tedy nemyslím, aby si dávali bezmyšlenkovitě první věc, co je napadne, ale aby přemýšleli. Život se má přece užívat!

 

Foto: Michaela Beznosková, Facebook.com, Jiří Sláma – ISI

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...