Porcelánová pleť je vznešeností, či prokletím?

Mít pleť jako porcelánová panenka působí čistým až éterickým dojmem. Víte ale, jaké problémy se za tím skrývají?

Pryč jsou ty doby, kdy se dámy na úrovni schovávaly před slunečními paprsky pod paraplíčka a klobouky. V tehdejších obdobích byla porcelánová, neboli alabastrová, pleť vzácností. Symbolizovala jistou vznešenost a vypovídala o urozeném původu dam. V dnešní době je naopak vysoce preferovaná opálená pleť, neboť je známkou vyššího zdraví a také mládí. Nejčastěji je však tohoto snu dosahováno pomocí solárních studií či zázračných samoopalovacích krémů.

Alabastrová pleť může být krásná.

Světlá krása

Přesto mezi námi žijí ženy, které alabastrovou pleť od přírody mají a jsou na ni nesmírně hrdé. Dbají o ní, hýčkají si ji a na sluníčko by nevystrčily nos. Jenže s touto pletí porcelánových panenek se pojí různé kosmetické problémy. Vzhledem k velmi světlé kůži není jednoduché sehnat krycí make-up, který by barevně ladil. Korektory také neexistují v tak širokém barevném spektru, aby ženám s takovou pletí dokonale seděly. Pokud už se nějaká vhodná kosmetika najde, tak spíše u dražších značek. Nabízí ji například značky Dior, Clinique a Estée Lauder.

Touha stát se Sněhurkou

Dále existují ženy, který tento typ pletí nemají, ale zoufale po něm touží. V současnosti se tedy setkáváme s kontrastními trendy. Alabastrová nebo snědá? Přání jsou individuální. Existují bělicí přípravky a krémy, kterými se dá vysněné barvy dosáhnout. Tyto prostředky se specializují na tzv. eliminaci kožních pigmentů.

Tmavě nalíčené oči, rudá rtěnka a bílá pleť z vás udělají skutečnou femme fatale.

Chceme to, co nemáme

Jedna žena chce být blond, druhá zase zrzavá a třetí si přeje bohaté lokýnky. Některé touží být snědé jako Argentinky, jiné zase po vzhledu Sněhurky. Každá jsme jiná a máme své sny, za kterými si obvykle, pomocí kosmetiky, jdeme.

 

Toužíte po bílé pleti nebo upřednostňujete spíše opálenou pokožku? Podělte se s námi o vaše názory v diskuzi pod článkem nebo na našem Facebooku!


Foto: deviantart.com

Podobné články