Prestižní akce právnického světa letos na Právnické fakultě UK!

Prestižní akce právnického světa, která už více než třicet let křižuje nejvýznamějšími univerzitami v Evropě, letos poprvé míří do Prahy.

Letos podvanácté

Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze ukončí svůj oficiální akademický rok ve vskutku velkolepém stylu. Od 20. do 22. září bude hostit dvanáctý ročník Evropského regionálního kongresu Mezinárodní společnosti pro pracovní právo a právo sociálního zabezpečení, která je známá spíše pod zkratkou ISLSSL.

Pro zkušené právníky i studenty se tedy naskytuje skvělá příležitost potkat nové kolegy s cennými zkušenostmi a dozvědět se mnoho cenných informací o současném pracovním právu.

Hluboké kořeny

Kongres organizuje společnost právníků International Society for Labour and Social Security Law, jejíž počátky se datují až do roku 1958.

Ve své činnosti se zaměřuje na studium práva sociálního zabezěčení a pracovního práva, podporu spolupráce mezi vědeckými pracovníky světových univerzit a podporu zvýšení právní gramotnosti. Evropské regionální kongresy pořádají od roku 1984, v minulých letech se událost odehrála například v Dublinu, Seville či Stockholmu.

Praha bude akci hostit vůbec poprvé a na její organizaci se bude podílet místní společnost právníků Česká společnost pro pracovní právo a právo sociálního zabezpečení.

Dlouhodobá témata, nové pohledy

Hlavní předmět kongresu sice zůstává stejný, svět se ale neustále mění a s ním i pojetí jednotlivých témat.

Návštěvníci budou mít pomocí rozmanitých přednášek možnost poznat z mnoha úhlů ty největší i ty méně nápadné problémy dnešního pracovního práva a poté o nich společně diskutovat.

A že tedy bude s kým diskutovat; svou účast na kongresu přislíbilo mnoho významných osobností právnického světa. Akce bude navíc probíhat pod záštitou rektora Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., MBA, a předsedy Senátu parlamentu České republiky Milana Štěcha.

Ať se hosti dobře postí

Registrační poplatek, jehož cenovou tabulku naleznete na odkaze uvedeném níže, zahrnuje kromě vstupu na kompletní program kongresu také celou řadu bonusů, jako je například návštěva výstavy na téma historie Univerzity Karlovy či dvě tříchodová obědová menu.

Za příplatek je také možné se zúčastnit gala večeře v restauraci Art Nouveau v Obecním domě v Praze.

Bez angličtiny do lesa nelez

Důležité je upozornit, že ač se bude kongres konat v Praze, neproběhne ani jeden ze seminářů v češtině. Přednášet se bude v drtivé většině případů anglicky, proto se bude od účastníků očekávat alespoň základní znalost jazyka. Výjimku tvoří plenární zasedání a jednání všech sekcí v Collegiu Maximu, kde budou moci návštěvníci využít možnosti tlumočení nejen do češtiny, ale také do španělštiny či francouzštiny.

Více informací naleznete na adrese http://www.ercprague2017.cz/cs/ .

Podobné články