Průvodce brněnskou kavárnou: Kde se schází umělci, studenti a hipsteři?

Brno je město s největší koncentrací kaváren v České republice.

Kavárenskou tradici přejímá z nedaleké Vídně a je městem studentů s bohatou kulturní scénou. To vše vytváří ideální prostředí pro existenci podniků, kterými ani nově otevřený Starbucks neotřese. 

A kde se v Brně pije káva nejlépe? V centru narazíte na kavárny častěji než na lékárny a prodejny zdravé výživy. Vyznat se v této změti naléváren může být pro nezkušeného kavárenského povaleče oříšek.

Spolek                                                                                                                              

Léty osvědčený podnik se strategickou pozicí nabízí jednu z nejlepších káv v Brně. Ve Spolku výborně vaří a malá polévka za 25 korun je snem každého chudého studenta. Stěny zdobí výstavy obrazů a fotografií od převážně lokálních umělců a espresso si můžete vychutnat v kuřácké i nekuřácké sekci.

Nezaměnitelný šálek kavárny Spolek.

Trojka

Trojka sídlí v Domě pánů z Kunštátu, na jehož nádvoří často probíhají jarmarky, bazary knih a různé umělecké happeningy. Samotná Trojka nabízí posezení v zajímavě řešeném interiéru nad dobrým pivem či kávou. V dolním patře zvaném MínusTrojka probíhají koncerty a nejrůznější kulturní akce.

Strop kavárny Trojka.

Falk

Kavárna, kterou byste na ulici nejspíš bez povšimnutí minuli, na první pohled zaujme svým originálním interiérem. Kromě kávy se zde podává i na kavárenské poměry chutné rozlévané víno, které si můžete dát například při některé z pravidelných diskuzí či promítání. A obrovský plakát Alfreda Hitchcocka v kuřáckém salonku je pouze třešničkou na dortu.

Nenápadný půvab Falku.

Podnebí

V Podnebí je nejlépe během teplejších měsíců, kdy se dá sedět na stylové zahrádce přímo pod Špilberkem. Spíše než na kávu se dá do Podnebí zajít například na snídani nebo si vybrat z relativně široké nabídky teplých jídel.

Zahrádka pod Špilberkem.

Tři ocásci

Ocásci jsou neodmyslitelně spojeni s brněnskou femipunkovou písničkářkou Nikolou Muchou, stejně jako s vynikající kávou a příjemným prostředím. Široká nabídka, která potěší i po gastronomické stránce, je doplněna přátelskou atmosférou, kterou se může tato „žeprýpunková“ kavárna pyšnit. 

Punkový bar kavárny Tři ocásci.

 

A kam chodíte na kávu vy? Napište nám na náš Facebook

 

Foto: facebook.com/cafePodnebi, facebook.com/kavarnaSpolek, facebook.com/cafeFalk, facebook.com/KavarnaTrojka, facebook.com/triocasci

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...