Psychologie: 50 myšlenek, které musíte znát

To nejzajímavější z psychologie.

Knihu Psychologie: 50 myšlenek, které musíte znát vydalo nakladatelství Slovart v rámci úspěšné edice 50 myšlenek, které musíte znát. Kromě psychologie v edici najdete knihy týkající se ekonomie, matematiky, fyziky a několika dalších. O knihy je velký zájem, a proto jsou pravidelně dotiskovány a edice bude brzy obohacena o další myšlenky, tentokrát z oborů budoucnost a genetika.

Psychologie: 50 myšlenek, které musíte znát.Kniha vás postupně seznámí se základními pojmy týkajícími se oboru psychologie. Je vhodná pro úplné začátečníky, kteří se s psychologií setkali jen v pár hodinách na střední škole nebo pro ty z vás, kteří do tajů tohoto oboru ještě nepronikli, ale rádi by se dozvěděli pár zajímavostí. Je rozdělena do deseti kapitol, které dohromady, jak název napovídá, ukrývají 50 úžasných myšlenek.

Každá myšlenka je stručně a čtivě popsaná na pouhých čtyřech stránkách, takže se o daném problému dozvíte jen ty nejzákladnější nebo nejzajímavější informace. Pokud by se tedy pro knihu rozhodl vášnivý milovník psychologie, asi by v ní moc nových myšlenek nenašel. Pro nás začátečníky je ale jako dělaná.

Co potěší?

Kniha mě nejvíc potěšila tématy, kterými se zabývá. Opravdu každá kapitola je ohromně zajímavá a hlavně je psána tak, aby jí porozuměl úplně každý, a tak se nemusíte zabývat neznámými slovy a získáte o daném pojmu alespoň základní povědomí a nebudete mít problém vysvětlit, jak funguje placebo efekt, co vlastně znamená IQ, nebo jak vznikl detektor lži.

Kniha je navíc i skvěle graficky zpracována. Kromě obyčejně vypadajícího textu v každé kapitole najdete také citáty zamýšlející se nad daným problémem nebo časovou osu mapující nejdůležitější historické okamžiky týkající se tématu. U složitějších problémů je pak text doplněn tabulkami nebo grafy, které vám pomohou lépe ho pochopit.

Pokud se rádi učíte zábavnou formou, pak je pro vás tato kniha ta pravá. Pokud si myslíte, že se v psychologii jakž takž vyznáte, raději se od ní držte dál. Rozhodně se nejedná o odpočinkové čtení, ale potěší každého, kdo se rád dozvídá nové věci.

Adrian Furnham – Psychologie: 50 myšlenek, které musíte znát. Praha: Slovart, 2013. 208 s. ISBN: 9788073916152.

Foto: slovart.cz

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...