Situace, do kterých se nechce dostat žádný introvert

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket
Share on pinterest

Introverti, od přírody méně společenští tvorové, jsou opředeni spousty mýty. Zvýšená tendence k alkoholismu, nekomunikativnost či protivnost, s tím vším a mnohým dalším bývají introverti spojováni. Je však všechno pravdivé?

Poznávání nových lidí

Oficiální představování se a poznávání nových lidí je pro introvertní jedince noční můra. Musí se tvářit přívětivě, konverzovat o nesmyslech a předstírat zájem. Hotová noční můra!

Společenské akce

Chcete-li svého introvertního kamaráda potěšit, rozhodně tak neučiníte pozvánkou na party či jinou společenskou akcí, kde je hodně lidí a hluku. Spíše ho potěší filmový večer či jiný poklidný večer.

Stísněné prostory

Interakce s jinými lidmi ve stísněných prostorech pro introverty také není nic příjemného. Problém však nemusí nutně spočívat z možné klaustrofobie, nýbrž fakt, že se v jeho těsné blízkosti nachází další lidi. Nejde bože, aby na něj někdo promluvil a on by mu musel takto zblízka pohlédnout do tváře!

Oficiální události

Pracovní pohovory, schůzky či zkoušky, to všechno introverty také příliš nepřitahuje. Většinou to totiž vyžaduje kvalitní mezilidskou komunikaci a vstřícné jednání – a to je velké spoustě introvertů poněkud cizí.

Nečekaná zvýšená pozornost

Pro introverty není nic horšího, než když se k němu na veřejném prostranství znenadání připoutá neobvykle velká pozornost ostatních lidí. Okamžitě znervózní a mají chuť utéct rovnou domů.

Podobné články