Tipy na nádherné sváteční účesy

Každá z nás chce o Vánocích vypadat neodolatelně. Přináším vám inspiraci, jaký účes si pro tyto slavnostní chvíle zvolit!

Vánoce se kvapem blíží a s příchodem těchto kouzelných svátků se naskýtá otázka, co si vytvořit za účes na Štědrý den nebo na Silvestra. Speciální dny si přece žádají zvláštní účesy, a proto jsem si pro vás připravila několik tipů na pěkné vlasové kreace, které se hodí jak pro delší, tak i pro středně dlouhé vlasy.

Elegantní ohon s copánkem

Elegantní ohon s copánkem.

Jako první je potřeba oddělit ofinu a zbytek vlasů vyčesat do vysokého culíku. Pokud máte clip-in vlasy, můžete si je připnout, ohon tak bude hustější. Následně se ofina splete do copánku, který povede kolem celé poloviny hlavy a bude končit u culíku. Aby copánek vypadal objemnější, je nutné z něj vlasy trochu povytáhnout. Tento účes je velmi rychlý a časově nenáročný – hodí se i pro úplné začátečníky v oblasti úpravy vlasů.

Vyčesané kudrlinky

Vyčesané kudrlinky.

Jako pomůcky pro tento účes poslouží natáčky, velké množství pinetek a elegantní čelenka. Nejprve je potřeba vlasy natočit tak, aby tvořily malé spirálovité kudrlinky. Poté se jednotlivé prameny navlněných vlasů stočí a připevní k temeni hlavy. Nakonec je vhodné vlasy ozvláštnit zajímavou čelenkou. Tento účes je vhodnější spíše pro středně dlouhé vlasy a také je časově náročnější, nicméně za tu námahu určitě stojí!

Zaplétaný drdol

Zaplétaný drdol.

Nejdříve se vlasy na temeni hlavy natupírují a uhladí, aby získaly patřičný objem. Spodní část vlasů se splete do několika copánků, jednotlivé copánky se potom připevní tak, aby se různě prolínaly a překrývaly. Přední část vlasů neboli ofinu je potřeba uhladit a k drdolu připojit pomocí pinetky. Tento účes je docela nenáročný a velmi slušivý, rozhodně ho doporučuji vyzkoušet.

 

Foto: YouTube.com (LilithMoon, womenbeauty1)

Video: YouTube.com

Podobné články