TOP 15 motivačních filmů

Motivační filmy o podnikání i životě celkově, které vás donutí jít za svým snem, vážit si času i toho, co nyní máte!
Motivační filmy vyběr nejlepších

Každý jistě již slyšel o motivačních knihách. Pokud se vám nechce nic číst, stačí se usadit a pustit si nějaké filmy. Ano, i ony vám dokáží dodat sílu a energii do práce či zkrátka do života. Vybrali jsme pro vás 15 nejzajímavějších tipů na motivační filmy rozmanitých témat.

Pozor, některé filmové inspirace mohou obsahovat spoiler.

1. Forrest Gump

Forrest Gump patří mezi klasiky motivačních příběhů. Jednodušší hrdina tohoto filmu dostává do života několik rad od své matky či své vysněné přítelkyně, kterými se řídí celý život. S nimi dokáže velké věci a stane se svědkem mnoha světových událostí. Se svým nižším IQ je však do důsledků nechápe a zajímavě proplouvá životem. Z filmu získáte přesvědčení, že ačkoliv svět patří silným a chytrým, s vírou a obrovskou snahou lez dosáhnout mnoha věcí. Příběh je smutný a v některých chvílích pro diváka bizarní až vtipný.

2. Než si pro nás přijde

Více odlišné osobnosti, než jsou hrdinové tohoto filmu, si snad ani nejde představit. Jeden černoch, automechanik, pyšný na své vědomosti, druhý bohatý běloch orientovaný na své peníze. Jeden po celý život věrný, druhý střídající ženy a ne právě dobře vycházející se svým okolím. Nebýt toho, že je oba spojil pobyt v nemocnici, rozhodně by se v běžném životě nesetkali a nedali by se do řeči. Oběma nezbývá podle diagnózy lékařů příliš času, a tak se spolu rozhodnou si před smrtí splnit všechny své sny. Nepůjde jen o velkou jízdu plnou zážitků, ale také o přemítání nad tím, co člověk může udělat v životě lépe a jak stihnout ještě napravit všechny své chyby.

3. Nedotknutelní

Podobný motiv dvou odlišných osobností má také motivační film Nedotknutelní. Bohatý běloch, který je na vozíčku, shání nového pečovatele a osobního asistenta. Mezi všemi specialisty si nakonec vybere černocha bydlícího na chudém předměstí, který na tuto nabídku práce odpoví jen kvůli svému soudnímu dohledu po propuštění z vězení. Navzdory mnohým počátečním komplikacím si k sobě najdou cestu a navzájem jeden druhému ukáží svůj svět. Pro mnoho lidí je velmi inspirující, jak setkání s tím správným byť zcela odlišným člověkem můžete dát vašemu životu směr a smysl, i když nemáte peníze ani dobrou minulost či i když jste nepohybliví, na vozíčku a odkázáni na pomoc druhých.

4. Uvnitř tančím

Dalším motivačním filmem, který vám ukáže, že navzdory hendikepu si lze užívat života, je snímek Uvnitř tančím. Michaelovi je 24 let a je ochrnutý. Dlouhodobě žije v domově pro invalidy. Jeho život je dle očekávání monotónní. To se změní v den, kdy do ústavu přijde rebel jménem Rory, který je taktéž na vozíčku a může pohybovat jen pravou rukou. Je jeden z mála lidé, kteří rozumějí Michaelovi nesrozumitelné řeči. Společně si začnou užívat zábavu i dramatické chvíle mimo zdi domova pro invalidy.

5. 127 hodin

Film 127 hodin natočený podle skutečné události vám představí silný příběh o lidském odhodlání přežít a o překonáním sebe sama. 26letý Aron Ralston se vydá do národního parku v Utahu lézt po skalách. Dojde ale neštěstí a hlavní hrdina skončí s rukou přiskřípnutou pod obrovským kamenem. Má s sebou jen malé zásoby jídla, minimum vody a žádnou možnost si zavolat pomoc. Musí si poradit sám a najít sílu, aby se dokázal vyprostit, vyšplhat z 20 metrů hluboké propasti a ještě dojít pustinou zraněný zpět. Nakonec se mu to podaří a přichází do civilizace se svým příběhem a bez pravé ruky.

6. Yes Man

Film Yes Man se spíše než do vážnějších psychologických snímků řadí mezi romantické komedie. Přesto může být dobrou motivací k vyzkoušení něčeho nového, stejně jako to udělal hrdina tohoto příběhu. Ten zpočátku vedl nudný život, byl rozvedený a aktuálně bez partnerky, měl neperspektivní práci, odmítal jakékoliv návrhy svých přátel a raději vysedával po večerech doma. Po absolvování jednoho semináře se však rozhodl udělat změnu a kývnout na vše, co přijde. A to včetně těch nejbláznivějších věcí. Sami uvidíte, kam až může člověka posunout ochota vyzkoušet něco nového a říci „ano“ různým výzvám.

7. Vyměřený čas

Vyměřený čas také známý pod svým anglickým názvem „In time“ je sci-fi a zároveň psychologickým filmem, který vás donutí přemýšlet nad tím, jak zacházíte s časem, který máte k dispozici, i nad sociálními rozdíly mezi lidmi. Představte si budoucnost, ve které neexistují peníze. Místo toho od svých 25. narozenin za vše platíte časem, který si zároveň můžete vydělat prací, či jej třeba zdědit nebo ukrást. Pokud vám dojde, zemřete. V této realitě žije i hrdina našeho filmu. Patří mezi chudší část obyvatelstva a vydělá si sotva na to, aby přežil do dalšího dne. Jednoho dne se však zjeví záhadný cizinec a za pomoc mu daruje obrovské množství volného času. Ten mu uvolní cestu mezi vyšší třídu obyvatel a zároveň ukáže pravou tvář společnosti.

8. Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Dalším filmem, který vás donutí se zamyslet nad svým časem a začít ho lépe využívat, ať už máte pocit, že jste na něco příliš staří nebo příliš mladí, se jmenuje Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Ten se narodil jako stařík a postupem času mládl. Opačný chod času mu přinášel mnoho podivných situací, zejména pak v romantických vztazích. V takovém případě se mládnutí, které se může pro mnohým lidem zdát jako splněný sen, promění v nepříjemnou komplikaci.

9. Pokojný bojovník

Hrdina tohoto motivačního filmu je nejen úspěšný sportovec, který se chce dostat na olympiádu. Vede se mu skvěle i v dalších oblastech života. Nemá nouzi o holky, pařby a užívá si jízdy na rychlé motorce. Právě ta se mu stane osudná. Po dopravní nehodě se jeho život otočí o sto osmdesát stupňů. Následné setkání se zvláštním staříkem mu pomůže pochopit, že se má v životě stále ještě co učit a co v sobě překonávat, aby nalezl svou cestu a stal se „pokojným bojovníkem“.

10. Steve Jobs

Velkou část motivačních filmů tvoří příběhy úspěšných osobností, mezi kterými nemůže chybět Steve Jobs – zakladatel a ředitel společnosti Apple. Snímek, který nese jeho jméno, začíná ještě před největší kariérní slávou firmy. Rychle zjistíte, že za úspěchem stojí nejen velká snaha, ale také poněkud asociální až nesnesitelná povaha, která se projevuje na pracovišti i v osobním životě. Po chvíli u něj ale objevíte kromě šikanování okolí i další vrstvy osobnosti a lépe pochopíte, jak mohl dosáhnout svého úspěchu.

11. Zakladatel

Dalším motivačním skutečným příběhem je film Zakladatel. Vypráví o muži jménem Ray Kroc. Toto jméno možná mnozí znát nebudou, ale naopak značka McDonald, kterou vybudoval, patří mezi nejznámější firmy. Američan Ray Kroc (mimochodem syn českého migranta do USA) je typickým příkladem splněného amerického snu. Jeho příběh začínající u šesti mixérů na mléčné koktejly a jak je známo, končí spoustou poboček po celém světě. Jistě dokáže motivovat mnoho lidí k rozjezdu vlastního podnikání či nevzdávání již rozběhnutého projektu.

12. Sociální síť

A do třetice tu máme motivační film úspěšného podnikání. Jak již název „Sociální síť“ napovídá, nyní budete sledovat příběh Marka Zuckerbergazakladatele Facebooku. Je zde zachycená jeho zvláštní a zároveň geniální povaha a přístup k životu, jenž mu pomohli dosáhnout úspěchu. Uvidíte zrod konceptu sociální sítě ve formě studentského webu. Samozřejmě nechybí spousty obchodních dojednávání, intrik, vytvořených nepřátel a spolupráce se zajímavými lidmi, které se nesou s Facebookem již od jeho začátku.

13. Štěstí na dosah

Hrdinovi tohoto motivačního filmu se příliš nedaří najít dobrou a perspektivní práci, která by zabezpečila jeho rodinu. Ačkoliv se hodně snaží, je neúspěšný a partnerka se s ním rozejde. Tím pádem se ocitá ještě v horší situaci jako otec samoživitel. Nakonec se přeci jen objeví naděje v podobě praxe u prestižní firmy. Má to ale háček. Stáž zpočátku není placená. Přesto tuto nabídku přijme. Bez peněz skončí i se svým synem na ulici, protože nemá z čeho platit nájem. Navzdory všemu se stále snaží nejen práci získat, ale být i co nejlepším otcem. Tento film vás jistě motivuje, abyste navzdory těžkostem své úsilí nevzdávali.

14. Pošli to dál

Na jedné straně příběhu je novinář, kterému v době potřeby neznámý muž daruje svůj luxusní automobil. Na druhé straně chudý jedenáctiletý chlapec, jehož třídě zadal učitel ve škole neobvyklý úkol – nají způsob, jak zlepšit svět kolem sebe. Novinář se od záhadného dárce dozví, že tento dobrý skutek udělal proto, že jeho dceři jiným muž přednedávnem zachránil život. Pátrání po všech příčinách dobrých skutků ho dovede právě k onomu školákovi. Ten si myslel, že jeho nápad, že když jeden člověk pomůže třem neznámým lidem, kteří pošlou dobro dál, se neuchytil. Sám u sebe ubytoval bezdomovce a dal mu najíst. A ačkoliv se jemu samotnému nepodařilo pomoci dalším dvěma lidem, už jen jeden dobrý skutek dal do pohybu velké věci.

15. Králova řeč

Hrdina tohoto filmu trpí od dětství vadou řeči. To by nebyl v životě takový problém, pokud by vám nehrozilo, že nyní budete králem. Po smrti svého otce Jiřího V. a neočekávatelné abdikaci krále Eduarda VIII. má na trůn usednout právě Jiří VI. Jeho manželka Alžběta (budoucí královna matka) mu domluví sezení s terapeutem s nezvyklými metodami. Kromě toho, že mezi nimi vznikne přátelství, se podaří dosáhnout úspěchu a přednést bez jazykových problémů řeč v rádiu, která je v době války obzvláště důležitá pro spojení lidu.


Jak na stahování filmů a seriálů? Většinou zdarma nebo za drobný poplatek:

Webshare.cz – rychlé stahování filmů a seriálů za poplatek a některé i zdarma, záleží co si vyberete.

Pro nás pohodlné a pro sledování z gauče jsou asi nejzajímavější internetové a satelitní TV, namátkou jsme pár vybrali.

Voyo – online vysílání toho co zrovna běží a také velká videotéka (tedy taková videopůjčovna) v dobré kvalitě. Mají 7 dní zdarma na vyzkoušení po registraci. Pokud ve zkušebním období 7 dní sami službu nezrušíte (jednoduché), bude vám aktivováno plné předplatné.

Netflix – asi nejznámější v současné době. Opravdu mají velké množství filmů a seriálů i vlastní tvorbu. Perfektní kvalita a možnost stahování a pouštění filmů offline. Někdy jsou v českých titulcích drobné překlepy, ale nic zásadního.

Skylink – Skylink Live TV je internetová televize, která nabízí více než 60 programů. Sledovat můžete až na 4 zařízeních v rámci jednoho účtu. Je možné vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Telly – dříve se jmenovala Digi TV. Mají základní i rozšířené balíčky kanálů a přikoupit lze např. i HBO atp. Pořady lze nahrávat a sledovat zpětně, sledovat vysílání můžete i na 4 zařízeních najednou. Jo a také mají 14 dní zdarma na vyzkoušení. 

Online sledování ZDARMA je dobré třeba na: 

Sledujserialykukaj.to nebo třeba na lookmovie.


Motivační filmy mají své poučení někdy skrytou hluboko, ve složitosti si s nimi nezadají psychologické horory, Pokud se chcete pobavit jednodušeji, zkuste třeba TOP 10 seriálů nebo TOP 11 filmů o upírech. Postupně rozšiřujeme portfolio článků o filmech a seriálech, takže se můžete těšit i na další. Jestli rovnou chcete něco shlédnout, co takhle Netflix a filmy s českým dabingem?

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...