Tupírování vlasů? Žádná věda!

Dodejte svým vlasům šmrnc pomocí tupírování! Že nevíte, jak na to? Tak se mrkněte na naše jednoduché rady.

Ráno se učešete, vlasy si vyžehlíte, vyfénujete nebo použijete kulmu. Dá vám to tolik práce, a stále vašemu účesu něco chybí. A to něco je objem! Natupírované vlasy nejsou jen znakem krásných účesů z 60. let nebo dnešních dívek, které vyznávají scene styl. Tupírování totiž oživí téměř každý účes, když postupujete správně.

Tupírování krok za krokem

Budete potřebovat: lak na vlasy, hřeben (nejlépe speciální tupírovací – upřímně, já jsem se s ním prostě nikdy nenaučila pracovat, takže používám klasický jednořadový hřebínek).

– Záleží na vás, jestli začnete s tupírováním od horní části vlasů a budete postupovat pramínek po pramínku do spodní části, nebo naopak.

– Vezměte si jeden pramínek (čím užší pramínky, tím větší objem budete mít), lehce ho nalakujte a hřebínkem sjeďte několikrát po prameni směrem od konečku ke kořínku (od kořínku asi 3 cm). Jednoduše – tři centimetry od kořínku několikrát udělejte hřebenem pohyb po prameni v opačném směru, než se češete.

– Takto pokračujte až po část za ušima, tedy zhruba do půlky hlavy. Poté vlasy celé přelakujte. Sluší vám to? Pokud ne, tak jste postupovaly správně.

‑ Nakonec natupírované prameny lehce přejeďte hřebenem, dokud nedosáhnete požadovaného tvaru účesu. Pokud vám to nedá a „cuchanec“ si úplně rozčešete, celé půlhodinové tupírování jako by nebylo, takže vlasy rozčešte hřebenem nebo pomocí prstů opravdu jen zlehka, hlavně vrchní část vlasů.

– Vlasy zafixujte a můžete vyrazit!

Jednořadový hřebínek nebo speciální tupírovací hřeben jsou skvělými pomocníky.

Jak jinak dodat vlasům objem

Základní pravidlo po umytí: nenechte vlasy volně uschnout. Jsou pak zplihlé a těžko se s nimi něco udělá. Ještě vlhké je vyfénujte tak, že se předkloníte a budete střídat horký a studený vzduch. Dalším, razantnějším trikem je dobrý střih. Krásně dlouhým, ale jemným a zplihlým vlasům kolikrát nepomůže ani kvalitní tužidlo.

Když budete vlasy fénovat v předklonu, dodáte jim objem.

A sama za sebe na závěr doporučuji mini krepovačku. Nevěřila jsem, ale opravdu funguje! Nakrepujete si spodní část vlasů, asi čtyři centimetry od kořínků, přehodíte vrchní část a přelakujete. Nakrepované vlasy vrchní část nadzvednou a rozdíl je opravdu znát.

 

A co vy, máte další osvědčené tipy, jak zatočit se zplihlými vlasy? Podělte se s námi na našem Facebooku.

 

Foto: deviantart.com/Rearviewmirro-r, rabbittheking, mrs-cocconut

Podobné články