Tvářenka – jak ji správně používat a jaký odstín zvolit?

Tápete, kam přesně tvářenku nanést, jakým směrem táhnout štětec a jaký odstín vůbec zvolit? Udělejte si v tom jasno!

Dříve jsem tvářenku považovala za zbytečnou zdržovačku při ranním líčení. Rychle jsem ale pochopila, že tvářenka dokáže tvář rozjasnit, zvýraznit a dodat jí ženskost. No jo, ale nevypadat přitom jak Marfuša byl ze začátku přeci jen oříšek. Shrnuli jsme pro vás praktické rady, díky kterým se vám už při nanášení tvářenky nebude nejistotou třást ruka.

Vyberte správný odstín podle typu pleti

Nakupování tvářenky může být hračka, pokud víte, jaký odstín pro svou pleť zvolit. Tak tedy aby bylo jasno:

Světlý typ pleti: Tvářenka by měla mít světlounce růžovou nebo broskvovou barvu. Kdybyste si vybrali tmavší odstín tvářenky, potlačí váš přirozený nádech pleti. A kdybyste sáhli po hnědé, váš obličej by mohl vypadat špinavě.

Tmavší typ pleti: Tvářenka by měla být zlatohnědá, tmavě červená nebo vínová. Kdybyste si nanesli světlejší tvářenku, působilo by to nepřirozeně.

Tip: Čím tmavší pleť máte, tím tmavší odstín tvářenky si vybírejte.

Díky našim radám už bude výběr správného odstínu tvářenky hračka.

Nanášení tvářenky podle tvaru obličeje

Kulatý obličej: Abyste obličej opticky protáhla, nanášejte tvářenku od spánků dolů až skoro k nosu. Na konci vytvořte štětečkem fajfku směrem k nosu. Tento typ obličeje má například Cameron Diaz nebo Renee Zelweger.

Oválný obličej: Abyste obličej opticky rozšířila, nanášejte tvářenku od jablíčka (vystouplá kulatá část tváře) směrem ke spánkům. Tip: Aby se obličej opticky zkrátil, naneste tvářenku i na bradu a poté celý obličej přepudrujte transparentním pudrem. Tento typ obličeje má například Sarah Jessica Parker.

Hranatý obličej: U toho typu obličeje se pomocí tvářenky pokuste obličej zjemnit a zakulatit. Dosáhnete toho tak, že tvářenku nanesete těsně pod lícní kosti směrem ven ke spánkům. Tento typ obličeje má například Angelina Jolie.

Tip: Čím je tvář širší, tím svisleji tvářenku nanášejte a naopak, čím je tvář užší, tím vodorovněji nanášejte tvářenku.

Štětec na tvářenku by měl být o něco tenčí než na pudr.

Pudrová, nebo krémová?

Pudrovou tvářenku použijte v případě, že máte mastnější pleť. Růž nanášejte štětcem po tenkých vrstvách, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu. Pokud máte sušší pleť, použijte krémovou tvářenku. Ta se nanáší konečky prstů nebo houbičkou, která je většinou součástí balení. Lehkým pudrem nakonec tvářenku zafixujte.

Tipy, triky

– Nejdřív naneste tvářenku, poté obličej zapudrujte. Někteří maskéři doporučují pro přirozenější vzhled nanést tvářenku pod make-up. No, nevím – vyzkoušíme, uvidíme.

– Usmějte se – tam, kde se vám ukázala jablíčka, naneste tvářenku.

– Tvářenku nanášejte v tenké vrstvě krouživými pohyby, pomozte si konečky prstů a rozetřete tvářenku do ztracena.

Nepoužívejte třpytivé tvářenky – obličej by pak mohl působit plasticky nebo opuchle.

 

Foto: deviantart.com/horai, angelicalspirit, theaquallama

Podobné články