Velká výstava plná vagín

Tolik vagín pohromadě jste ještě neviděli. Tuhle výstavu prostě musíte někdy zažít.

Umění se dá pojmout rozmanitým způsobem a nápaditostí. Upřímně řečeno, umělci to zrovna nikdy neměli jednoduché. Ať už chtějí vyjádřit cokoliv a jakkoliv, vždy jejich díla podléhají vysoce kritickým měřítkům. Některá díla jsou zatracována, jiná vyzdvihována a některá dokonce jako umění nejsou ani vnímána. Existují také kontroverzní díla, která svým charakterem dělí pozorovatele na dvě skupiny, tak jako výstava zvaná Velká zeď vagín.

Ukázka z dílny Aranžování finálních odlitků

Kontroverzi vzbuzuje britský umělec Jamie McCartney, který vytváří sádrové odlitky ženských genitálií. Přesto jsou ohlasy spíše pozitivního zaměření. Přes 400 žen-modelek z různých částí světa poskytlo dobrovolně svá intimní místa a nechalo umělce dotýkat se své pochvy. Jedná se o ženy různého věku (18-76 let) a společenských vrstev. Výsledkem tak je velké množství odlitků, na kterých lze sledovat vysokou variabilitu ženských orgánů. Některé ženy si do odlitku nechaly zvěčnit i piercingy, které zdobí jejich pohlavní orgány. Celkem tak vznikla zeď deseti panelů plná odlitků vagín. Umělec se nesnaží o výstavu s erotickým zaměřením či o pornografické vyjádření, ba naopak, snaží se vyzdvihnout mocnou sílu vagíny, která je bránou a zdrojem veškerého života.

Odlitky vagín Odlitky vagín 2

Výstavu lze obdivovat již od roku 2008. V současnosti byla výstava k mání v Londýně. Pokud by se vám výstava hodně líbila, můžete si zakoupit různé suvenýry včetně památných hrníčků s vagínami. Počítejte s tím, že o výstavě ještě mnohé uslyšíme.

Výstava Velká zeď vagín Výstava budí velký zájem

Milí čtenáři, co říkáte na tento druh umění? Přijde vám vulgární či vůbec? Podělte se s námi o vaše názory tady nebo na facebooku.

Hrnečky s vagínami

Foto: greatwallofvagina.co.uk

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...