Vraťte se v čase s retro hodinkami a buďte trendy s ulítlými plasťáky

O tom, že dnes neslouží hodinky výhradně jako přesný měřič času, ale mají svoje místo i ve světě módy, snad nikdo nepochybuje. Lidé spíše přemýšlí, jak se ale v nepřeberné džungli nabídek vyznat a co teď právě letí. Jaký kousek bude slušet právě vaší ruce? Tentokrát se zaměříme na plasťáky a retro hodinky.

Trendem číslo jedna jsou v poslední době takzvané plasťáky. Jedná se o modely vyrobené převážně z plastu a velmi zářivých barev a rozmanitých tvarů. U nás tyto modely seženete u Swatch, ale ti se v tomto směru drží spíše tradic, nebo Plastichic, které jsou ale v nabídce pouze v jednom tvaru. Skutečně ulítlé modely seženete spíše na ebay, nebo na výletě do Hongkongu či Bankoku. Nejlépe pak tyto hodinky unosíte ke streetové a sportovní módě.

Dalším fenoménem jsou modely v retro stylu. Ty můžeme rozdělit do dvou kategorií: digitálky a stylovky po dědečkovi. Co se týká digitálek, tak nejvíc frčí kousky, které tu byly ke koupi především za „totáče“. Vrcholem jsou ty s kalkulačkou. Pamatujete? Kdo je tehdy měl, byl king! Pokud dáváte přednost modernějšímu provedení, tak doporučuji vybrat si bláznivě barevný model. Poměrně velký výběr barevných modelů především v zahraničí nabízí G-shock.

Druhá kategorie nabízí výběr z hodinek na řetízku, které se skvěle hodí k dandy stylu, a z klasických náramkových. Řetízkové se dají koupit jak nové, tak sehnat v bazaru. Navíc je dnes na trhu k vidění i mnoho zmodernizovaných variant. Náramkové se často v rodinách vyskytují, takže možná, že když prohledáte půdu, taky takové objevíte. U nás jsou nejznámější Primky. Ty v současné době nabízejí přímo službu renovace hodinek – ale za tu si pěkně připlatíte – nebo možnost koupit si „starší“ nové modely v reedici. Nejen podle ceny se jedná o hodně luxusní záležitost. Za tímto účelem doporučuji si spíše projít aukro, kde se jich nabízí nepřeberné množství za ceny v řádu stokorun.

V dalším díle vám představíme hodinky moderní, extravagantní a minimalistické.

Foto by seikoforever

Foto by Casio

Foto by monoego

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...