Vraťte se v čase s retro hodinkami a buďte trendy s ulítlými plasťáky

O tom, že dnes neslouží hodinky výhradně jako přesný měřič času, ale mají svoje místo i ve světě módy, snad nikdo nepochybuje. Lidé spíše přemýšlí, jak se ale v nepřeberné džungli nabídek vyznat a co teď právě letí. Jaký kousek bude slušet právě vaší ruce? Tentokrát se zaměříme na plasťáky a retro hodinky.

Trendem číslo jedna jsou v poslední době takzvané plasťáky. Jedná se o modely vyrobené převážně z plastu a velmi zářivých barev a rozmanitých tvarů. U nás tyto modely seženete u Swatch, ale ti se v tomto směru drží spíše tradic, nebo Plastichic, které jsou ale v nabídce pouze v jednom tvaru. Skutečně ulítlé modely seženete spíše na ebay, nebo na výletě do Hongkongu či Bankoku. Nejlépe pak tyto hodinky unosíte ke streetové a sportovní módě.

Dalším fenoménem jsou modely v retro stylu. Ty můžeme rozdělit do dvou kategorií: digitálky a stylovky po dědečkovi. Co se týká digitálek, tak nejvíc frčí kousky, které tu byly ke koupi především za “totáče”. Vrcholem jsou ty s kalkulačkou. Pamatujete? Kdo je tehdy měl, byl king! Pokud dáváte přednost modernějšímu provedení, tak doporučuji vybrat si bláznivě barevný model. Poměrně velký výběr barevných modelů především v zahraničí nabízí G-shock.

Druhá kategorie nabízí výběr z hodinek na řetízku, které se skvěle hodí k dandy stylu, a z klasických náramkových. Řetízkové se dají koupit jak nové, tak sehnat v bazaru. Navíc je dnes na trhu k vidění i mnoho zmodernizovaných variant. Náramkové se často v rodinách vyskytují, takže možná, že když prohledáte půdu, taky takové objevíte. U nás jsou nejznámější Primky. Ty v současné době nabízejí přímo službu renovace hodinek – ale za tu si pěkně připlatíte – nebo možnost koupit si „starší“ nové modely v reedici. Nejen podle ceny se jedná o hodně luxusní záležitost. Za tímto účelem doporučuji si spíše projít aukro, kde se jich nabízí nepřeberné množství za ceny v řádu stokorun.

V dalším díle vám představíme hodinky moderní, extravagantní a minimalistické.

Foto by seikoforever

Foto by Casio

Foto by monoego

Podobné články

Jak napsat dobrou úvahu?

Mnoho studentů si myslí, že úvaha se řadí mezi ty nejlehčí slohové útvary. Jenže mnohdy se do svýc...