Vše, co potřebujete vědět o nehtové modeláži

Jsou pro vás stále perfektně upravené nehty nesplnitelným úkolem? Zkuste modelaci nehtů gelem či akrylem!

Ať chceme nebo ne, ruce jsou naší vizitkou a vypovídají o tom, jak se o sebe staráme. Neupravené nebo okousané nehty nejsou a nikdy nebudou v módě. Na profesionální manikúru každý týden často chybí finance, na tu domácí zase obvykle čas. Řešením mohou být gelové, akrylové nebo akrygelové nehty.

Gelové nehty

Gelové nehty jsou nejoblíbenější variantou v nehtových studiích i u klientek. Gelový nehet se tvoří pomocí nalepení plastového tipu na špičku vlastního nehtu. Tip se následně překryje gelem a vytvrdí v UV-lampě. Problém může nastat při výběru gelu. Na trhu je velké množství přípravků pro modelaci, které se liší tvrdostí, leskem a pružností. Jedním z nich je např. polygel. Správně vyškolený personál kosmetického salonu by měl určit, který gel je pro vás nejvhodnější. Gelové nehty jsou o něco měkčí než nehty akrylové, mohou se tedy snadněji zlomit. Na druhou stranu, pokud se gelový nehet zlomí, obvykle nepoškodí vaše nehtové lůžko.

Romantická růžová.

Akrylové nehty

Jsou pevnějším typem modeláže, takže vydrží větší zátěž například při manuální práci. Pokud se však akrylový nehet zlomí, může dojít i ke zlomení vlastního nehtu, či dokonce až k poškození nehtového lůžka (například k jeho odloučení). Proto je důležité pro akrylovou modeláž zvolit zkušenou nehtovou designérku, která vám poradí, zda je pro vás akryl vhodný, nebo ne. Akrylové nehty se vytváří pomocí speciálního akrylového pudru a roztoku, nehty pak tvrdnou na vzduchu, není tedy potřeba tuhnutí v UV-lampě.

Akrygelové nehty

Tyto nehty jsou kombinací obou předchozích typů modeláží. Akrygel v sobě spojuje výhody gelu i akrylu. Má vyšší pevnost, ale není tolik „tvrdý“ jako akryl. To zabraňuje poškození nehtového lůžka při zlomení umělého nehtu.

Jak si vybrat dobrý salon

Reference jsou to nejdůležitější, poptejte se u známých a kamarádek. Nejlepší reklamou jsou samotné nehty. Pokud uvidíte někoho s pěknou modeláží, nebojte se ji pochválit a zeptat se, kdo ji dělal. Přímo v salonu si pak všímejte, zda vám při příchodu vydezinfikují ruce a zda manikérka používá dezinfekci i na přístroje a pilníky, které používá při úpravě nehtů. Pokud je na stole ušmudlaný ručník a pilník hraje všelijakými barvami, je potřeba se porozhlédnout jinde. V Německu je běžnou praxí, že klientka má ve studiu svoji osobní taštičku. V ní jsou uloženy pilníky a násady na brusky, které jsou určeny výhradně pro jednu zákaznici. Pokud má salon dostupnou fotogalerii, prozkoumejte, zda jsou fotografie opravdu ze salonu, či jsou pouze stažené z internetu.

Extravagance pro odvážné? Proč ne!

Jak by nehty neměly vypadat

Modelace by neměla zasahovat do nehtové kůžičky, a už vůbec by se neměla dostat pod ni. Nehty by neměly být příliš „tlusté“ nebo mít boule, zkušená manikérka je zpiluje do správného tvaru. Příliš tenké nehty však mohou být také na obtíž – snadněji se zlomí. Zelené a šedivé skvrny pod modeláží signalizují nehtovou plíseň. V naneseném gelu by rovněž neměly být žádné vzduchové bublinky.

Opravdu umělé nehty poškozují vaše vlastní nehtové lůžko?

Problém může nastat při přílišném obrušování vašeho nehtového lůžka či neustálém nasazování nových umělých nehtů. Při dobře provedené modeláži budou vaše nehty poškozené minimálně. Po odstranění umělých nehtů však musíte počítat s tím, že budou potřebovat trochu času na regeneraci. Vaše nehty mohou být měkčí, a tím pádem se i snadněji lámat. Vhodné je pak používat zpevňující laky s vápníkem.

 

Foto: deviantart.com

Podobné články