Vulvy na vlastní bulvy

Obtisky pochvy či odlitky z vagíny jako šperky. Jedná se o zvrhlé umění? Nebo se umělec chce jen zviditelnit?

Kdysi jsem navštívil přední rakouskou galerii Mumok. Nejprve jsem si prohlédl obrazy Fridy Kahlo. Další v pořadí byla výstava s fotografiemi „jatka“. Vyvrhnutá prasečí střeva, obmotaná kolem penisu a ňader, jsem viděl skoro na každém díle. Po této kontroverzní výstavě chci poukázat i na jiné.

Carina Ubeda

Umělkyně z Chille nejvíce šokovala svou výstavou, kdy po dobu pěti let „mapovala“ své obtisky na látky v době menstruace! Výstava byla prezentována ve městě Quillota.

Obtisk vagíny.

Carina říká, že na vložky používané mnohými civilizovanými ženami není zvyklá, dokonce je na ně i alergická. To by se ještě asi dalo chápat, ale FAKT, že své použité látky „usuší“ a prodá sběratelům umění?

Obtisk vagíny.

Jako „třešničku na dortu“ prý připevní na látku seschlé jablíčko jako symbol ovulace. „Mužská krev je oslavována jako symbol odvahy, zatímco ta naše je symbolem studu,“ dodává chillská umělkyně.

Obtisk vagíny.

Jessica Marie

Pořádný balík si vydělala tato americká umělkyně po tom, co si vyrobila přívěšek inspirovaný svojí vulvou! Tímto dílem se pochlubila svým kamarádkám, které chtěly okamžitě přívěšek také. Je to jednoduché, každá žena, která má zájem nosit na krku svou chloubu, musí nafotit pochvu ze všech stran a zaslat zpět Jessice, která jim přívěšek vymodeluje do detailu. Jak by asi koukala, kdyby fotografie zaslal muž. Zviditelnila se pomocí divadelního představení „Vagina monology“.

Šperk ve tvaru vagíny.

„Když mi bylo čtrnáct, měla jsem opravdu ošklivý sexuální zážitek. A situace se bohužel nijak nelepšila.“

„Začala jsem vyrábět tyto věci, abych oslavila svou vlastní vaginu a získala ji zpět. Je teď moje. Doufám, že má práce bude inspirovat lidi, aby se dívali na ženy odlišně,“ uvádí ke svému projektu výtvarnice Jessica.

Určitě po celém světě vzniká či proběhlo mnoho kuriózních výstav, např. Ojo de Culo (oko do konečníku) nebo nedávná výstava ve Zlíně. Polská umělkyně Natalia LL vystavovala fotografie z roku 1975, kde souloží se svým manželem. Kromě samotného aktu můžeme vidět její „selfíčko“, na kterém pojídá sperma.

Post consumer 1975.

 

Podělte se s námi o váš názor na Facebooku!

 

Foto: youtube.com, vulvalovelovely.com, Wikipedia.org, LeoniMa

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...