Vyčistěte si pleť snadno!

Také jste vyzkoušeli nespočet kosmetických přípravků a procedur a nedosáhli požadovaného výsledku? Chcete ušetřit? Pak je tento článek pro vás!

Ať chceme, či ne, problémypletí se občas týkají každé z nás. Jen malé procento žen nic podobného netrápilo ani v pubertě. Zoufale kupujeme nepřeberné množství přípravků v naději, že nás zbaví akné. Jinou možnost léčby pak poskytují kosmetické salony, jejichž pravidelné návštěvy částečně řeší situaci, ale také vyprazdňují peněženku.

A co takhle kyselina?

Pokud neznáte kyselinu azelainovou, vřele doporučuji. Kyselina azelainová potlačuje růst mikrobů, uvolňuje ucpané póry a má léčebný efekt při tvorbě nepříjemných komedonů. Je aktivní složkou přípravku zvaného Skinoren, který seženete v lékárně a prodává se na lékařský předpis. Cena Skinorenu se pohybuje kolem dvou set korun. Krém se nanáší na očištěnou kůži, a to jednou až dvakrát denně. Krátce po nanesení se může objevit slabé svědění, které však brzy odezní. Stačí malé množství a tenkou vrstvu, proto jedno balení vydrží opravdu dlouho.

Délka léčby závisí na vážnosti případu. Obvykle za jeden měsíc nastane výrazné zlepšení a získáte opravdu čistou pleť bez pupínků. Pro udržení dobrého výsledku je potřeba používat Skinoren i v případě, že vaše pleť již vypadá dokonale. Pravidelné používání hraje důležitou roli, proto nezapomínejte a trpělivě nanášejte dle doporučení dermatologa. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat a jistě ho oceníte. Návštěva dermatologa je rozumnou investicí vašeho času.

Máte se svojí pletí nějaké starosti? Nebojte se a navštivte dermatologa!

Vyzkoušeno StudentPointem!

Zkušenost redaktorky: Na kyselinou azelainovou jsem se zeptala svého dermatologa. Ihned věděl, o co se jedná a doporučil mi právě Skinoren, který používám déle než rok a spotřebovala jsem zatím tři balení. Účinky se dostavily po dvou týdnech i přesto, že patřím k majitelkám velmi mastné pleti. Již nemusím každé tři týdny navštěvovat kosmetické salony, a ušetřím tak spoustu času. Nepoužívám přípravky vysušující pleť, které naopak podněcují nadprodukci mazu. Je jediným krémem, který používám. Neobsahuje parfemaci, což velice vítám.

 

A jakou zkušenost máte vy? Znáte i jiné tipy a triky? Setkali jste se s kyselinou azelainovou? Podělte se s námi o své zkušenosti pod článkem nebo na našem Facebooku!


Foto: deviantart.com

Podobné články