Vyrobte si domácí přírodní oční linky!

Domácí oční linka ze dvou ingrediencí a za pár korun!

Už vás rozčilují klasické kajalové tužky, které se po pár hodinách rozmažou? A tekuté nebo gelové oční linky jsou příliš drahé na studentskou peněženku? Tak ozkoušejte tento jednoduchý recept na domácí oční linky z přírodních ingrediencí.

Budete potřebovat

½ čajové lžičky kokosového oleje
2-3 tabletky aktivního černého uhlí (koupíte v každé lékárně za pár korun)
prázdnou malou nádobku (třeba od starých očních stínů)

Jak na to

Pokud máte aktivní uhlí v kapslích, tak z nich vysypte sypký prášek do čisté, malé nádobky. Pokud ho máte v tabletách, nastrouhejte jej. Přidejte cca půl lžičky kokosového oleje (uvidíte podle toho, jak tuhou směs chcete mít). Směs pečlivě promíchejte třeba špejlí. A je to! Pokud jste byly dosud zvyklé na klasickou tužku na oči, možná vám bude nanášení linek zprvu dělat problémy. Nelekejte se, během pár dnů to budete mít v malíku! Linky nanášejte úzkým štětečkem.

Výhody domácích očních linek

Tyto domácí oční linky si můžete vyrobit kdykoliv a nemusíte běžet do drogerie. Navíc vyjdou mnohem levněji! Oční linky jsou vyrobené pouze ze dvou ingrediencí, které jsou přírodní. Kokosový olej tvoří tzv. gelovou složku, díky které oční linky vydrží po celý den a nerozmazávají se. Tak hurá na to!

Foto: Pinterest.com

Podobné články