Zbavte se přes noc propocených kruhů v podpaží

Nadměrné pocení v podpaží má podobný vliv na sebevědomí jako třeba akné. Dokáže pěkně potrápit především v létě. Možná i vy poctivě používáte antiperspirant, a přesto se bojíte zvednout ruku, abyste se přidržely v tramvaji. Antiperspirant někdy nestačí.

Antiperspirant vždy pocení nezničí

Pocení je přirozené a zároveň nezbytné pro správné fungování lidského těla. Reguluje tělesnou teplotu a odvádí škodliviny z těla. Potí se opravdu každý a v ulicích se o tom dnes a denně každý může přesvědčit. Přitom doby, kdy „fáčko” představovalo vrchol luxusu a uvádělo soudružky do transu pod vánočním stromečkem, jsou dávno pryč. Většina lidí dnes již pravidelně používá antiperspiranty, které by měly pocení zabraňovat. Deodoranty pouze odstraňují zápach. Antiperspiranty regulují potní žlázy a zmírňují tak samotné pocení. Spousta z nás má však natolik rozšířené póry v podpaží, že antiperspirant s nimi svádí marný boj a my se potíme dál. Pokud se vás tento problém týká, můžete jej vyřešit v zásadě dvěma způsoby. Buď přestanete nosit barevná trička a oblíbíte si černou, na které nejsou stopy po potu tolik vidět, nebo můžete zkusit některou z intenzivních kůr proti pocení.

Pryč s pocením přes noc – to dokáže intenzivní kúra

Intenzivní kúry proti pocení jsou v podstatě koncentrované antiperspiranty. Obsahují hliník, základní účinnou látku antiperspirantů, ale v nesrovnatelně větším množství. V lékárně je koupíte za různé ceny. Jednoznačně nejúčinnější, ale také nejagresivnější Driclor se prodává ve formě roll-onu za 200 korun. Mnoho žen se v kritických partiích přestane potit již po prvním použití, tedy doslova přes noc. Créme efficacité neboli „sedmidenní kúra proti pocení“ od Vichy je asi o třetinu dražší. Není tak intenzivní, ale neobsahuje alkohol a je hypoalergenní, takže omezuje riziko podráždění, které je u Dricloru poměrně vysoké.

podpaziProti tělesnému zápachu však tyto kúry nic nezmůžou, takže zároveň s nimi používejte i deodorant. Ten můžete s klidem zahodit, pokud si pořídíte krém proti pocení Excipial DeoForte, který spolu s nadměrným pocením snižuje i tělesný zápach. Intenzivní kúry se nanášejí před spaním a můžete je použít k potlačení pocení nejen v podpaží, ale také na dlaních nebo nohou. Zhruba po týdnu s intenzivními kúrami se zaručeně budete potit výrazně méně. Pokud se intenzita pocení nesníží, znamená to, že příčina nadměrného pocení je ve vašem případě vážnější než pouhé rozšířené póry v oblasti podpaží a měly byste vyhledat lékaře. Jakmile se nadměrného pocení zbavíte, případně zredukujete pocení na míru, která vám vyhovuje, můžete začít intenzivní kůru používat podle vlastní potřeby. Většinou stačí aplikovat ji jednou měsíčně.

Způsobují antiperspiranty rakovinu prsu?

Hliník, který je základem intenzivních kůr i antiperspirantů, je neblaze proslulý kvůli své údajné souvislosti s rakovinou prsu. Řada žen kvůli tomu přestala používat antiperspiranty a přešla na deodoranty, které hliník neobsahují. Většina deodorantů však obsahuje takzvané parabeny, které podle některých studií mohou rovněž způsobovat rakovinu prsu. Vědci to však zatím přesvědčivě nedokázali. Většina odborníků a lékařů to vyvrací. Je jasné, že ať už se jedná o hliník či o parabeny, lidskému tělu tyto látky příliš neprospívají. Naší psychice však zase neprospívá nepříjemný tělesný zápach a ani propocené kruhy v podpaží.

 

Foto by Ksenia Korovina, StudentPoint

Podobné články