Nejlepší studentské účty roku 2024

Zkusili jsme se prohrabat nabídkami bank s účty pro studenty a mládež. Lehké shrnutí.
Studentský účet

Skryté poplatky, zpoplatněné platby a výběry z bankomatů? Takhle rozhodně dobrý účet nevypadá. Porovnali jsme pro vás desítky studentský účtů a níže vám představíme ty nejvýhodnější z nich. Mějte své finance pod kontrolou a zřiďte si výhodný bankovní účet. Níže vám přinášíme srovnání těch nejlepších účtů pro studenty. Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit a podle čeho vybrat ten nejlepší studentský účet.

Nejlepší účet pro studenty

Raiffeisenbank (Chytrý účet)

Nejvýhodnější studentský účet
Studetnský účet Raiffeisenbank

Aktivní chytrý účet. Vedení účtu, výběry i platby zdarma.

Pro studenty na míru

mBank (účet navlastnitriko)

Pro mládež od 15 do 18 let
Studentský účet od mBank

Chytrý účet pro mladé s bezplatným vedením. Mobilní apka a praktická platební nálepka.

Dobrá volba

UniCredit (účet s názvem Start)

Perfektní volba pro studenty
Účet pro studenty UniCredit Bank

Výhodný účet s vedením zdarma. Platební karta se slevou na nákupy.

Recenze studentských účtů

Běžný účet u Raiffeisenbank – Nejlepší studentský účet

Studetnský účet Raiffeisenbank

V našem testu studentských účtů je naprostým vítězem Chytrý účet od Raiffeisenbank. Možná jste jej využívali již v době, kdy jej nabízela Equa bank. Po jejím sloužení s Raiffeisenbank je Chytrý účet stále tím nejvýhodnějším aktivním účtem, který ocení nejen studenti.

Asi nikdo z nás nemá rád zbytečné a nesmyslné poplatky. Proč platit bance za to, že jí svěříte své peníze? Založení i vedení účtu máte u Raiffeisenbank zcela zdarma. Další nespornou výhodou jsou výběry zdarma. Ale pozor, neplatíte ani při výběru z bankomatů jiné banky, a to v Česku i v zahraničí. Nemusíte tedy složitě hledat „ten váš“ bankomat, ale prostě si hotovost vyberete, kdy a kde potřebujete.

Co se týče platební karty, i tu můžete získat zcela bez poplatku. K nové účtu získáte dokonce karty dvě: debetní a kreditní. Kreditní karta je samozřejmě bezkontaktní. Mezi další přednosti patří chytré online bankovnictví dostupné i v mobilním telefonu a možnost využívat chytré platební metody, jako je Apple Pay, Google Pay či Garmin Pay.

Účet #navlastnitriko od mBank – Skvělý účet pro mladé

Studentský účet od mBank

Také mBank nabízí výhodný studentský účet. Mládež od 15 do 18 let si může pořídit účet se stylovým názvem #navlastnitriko. Jedná se o bankovní produkt šitý na míru studentům a mládeži. Kvůli založení účtu nemusíte do banky, ale je možné si jej založit také online. Budete potřebovat pouze občanský průkaz. Za vedení účtu nic neplatíte, stejně tak za vedení platební karty. Výhodou je, že nemusíte znát číslo svého účtu, ale pro příchozí platby stačí udat telefonní číslo.

Platbu mobilem či hodinkami už zná snad asi každý. Ale věděli jste, že lze platit samolepkou? Spolu s platební kartou obdržíte také nálepku, kterou lze jednoduše platit stejně jako kartou. Banka vám navíc garantuje 3 výběry zdarma ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí. Za každý další výběr však již zaplatíte. Po dovršení 18 let nemusíte přecházet k jiné bance. Velmi výhodný je i běžný účet bez poplatků.

Účet Start u UniCredit Bank – Výhodný běžný účet

Účet pro studenty UniCredit Bank

Dobré podmínky nabízí i účet Start od UniCredit Bank. Jedná se o běžný účet, který se perfektně hodí pro studenty a mladé klienty, kteří za vedení účtu nechtějí platit. I proto jsme ho hodnotili jako studentský účet.

Účet od UniCredit Bank sice nenabízí tolik skvělých benefitů jako výše zmiňovaný účet od Equa Bank, přesto představuje skvělou volbu. Za založení a vedení účtu Start nic neplatíte. Zdarma je i platební karta Visa Standard. Ta vás překvapí nejen svým svěžím ale především praktickým designem. Narozdíl od tradičních platebních karet je tato orientovaná na výšku a všechny citlivé údaje jsou nově umístěny na zadní stranu karty. Bezkontaktní platby jsou samozřejmostí.

Jistě vás potěší i šikovné internetové bankovnictví. Své finance můžete spravovat také prostřednictvím vašeho chytrého telefonu. Mobilní bankovnictví Smart Banking vám umožní nejen kontrolu zůstatku, ale také platby a všechny další úkony. Co nás opravdu zaujalo je služba U-šetřete. Díky ní získáte odměny za nákupy a slevy u vybraných partnerů. Sleva je uplatněna automaticky, není třeba o ni žádat. Velkou výhodou je i možnost sjednat účet online z pohodlí domova.

Další výhodné účty pro studenty

Kromě výše zmiňovaných studentských účtů velmi dobré podmínky nabízí také další banky. Za zmínku rozhodně stojí běžný účet od Air Bank. Ten si může založit kdokoliv po dovršení 15 let. Vedení účtu i karty a všechny platby jsou zdarma. Za výběry z bankomatů ostatních společností však zaplatíte 100 Kč měsíčně.

Další možností je studentský účet od České spořitelny. K jeho založení nebudete potřebovat potvrzení o studiu. Stačí, aby vám bylo více než 18 let. Založení i vedení účtu je zcela bez poplatků. Stejně tak i platby v korunách, dolarech či eurech. Výběry z jiných bankomatů však zpoplatněny jsou. Podobné podmínky nabízí také Plus Konto u ČSOB.

Zajímavou alternativou je Aktivní účet od RaiffeisenBank, jenž lze využívat od 18 do 26 let zcela zdarma. K účtu bezplatně obdržíte také 2 mezinárodní platební karty umožňující bezkontaktní platby. Také Fio banka nabízí svým mladým klientům spoustu možností. Sjednat si můžete účet pro děti do 15 let ale i účet pro studenty od 15 do 18 let.


Jak je to s účty, financemi a bankami tu občas řešíme, takže co si přečíst nějaké další naše články?

Zkrachovala „moje“ banka. Kdo mi vrátí peníze?

Zahraniční banky s pobočkou v Česku

O kterých formách spoření by měly současné generace vědět?

Deset situací, kdy při krachu banky (ne)dostanete své peníze zpět!

Bez bankovního účtu ani ránu.

Podobné články